دو خبر از انتشارات آستان قدس

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۶
 
 
کتاب «بهار در بهار» که نخستین‌بار فروردین‌ماه 96، از سوی به‌نشر منتشر شده، در فاصله کمتر از یک ماه به چاپ دوم رسید.
 
به گزارش خبرگزای کتاب ایران(ایبنا) کتاب «بهار در بهار» حاوی بیست و هشتمین سخنرانی نوروزی مقام معظم رهبری در نخستین روز فروردین‌ماه 96، در حرم مطهر رضوی است.
 
این اثر که در 104 صفحه منتشر شده، علاوه بر بیست و هشتمین سخنرانی رهبری، حاوی گزیده‎ای از سخنان نوروزی ایشان در 27 سال گذشته است.
 
به‌نشر این کتاب را با همکاری معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس در قطع رقعی و در چاپ نخست با شمارگان 10هزار نسخه و در نوبت دوم با شمارگان هفت هزار نسخه منتشر کرده است. همراه با این کتاب ضمیمه‌ای حاوی گزیده سخنان نوروزی 27 سال گذشته رهبر معظم انقلاب به صورت «داده‎نما» (اینفوگرافی) در اختیار مخاطبان قرار می‎گیرد.
 
آشنایی با سه عنوان از تازه‌های به‌نشر در نمایشگاه کتاب تهران
انتشارات آستان قدس رضوی سه عنوان کتاب در حوزه روان‌شناسی کودک را در آستانه سی‎اُمین نمایشگاه بین‏المللی کتاب تهران منتشر و در این نمایشگاه عرضه کرد.
 
کتاب «تربیت کودک سالم» به قلم «زهرا بی‎غم» تدوین شده و راهنمای عملی برای پیشگیری و حل مشکلات دوران کودکی است. این اثر 216 صفحه‌ای با شمارگان دو هزار نسخه در قطع وزیری، به بهای 12 هزار تومان در بازار نشر عرضه شده است.
 
«تربیت کودک سازگار» دیگر کتابی است که راهنمای عملی والدین برای داشتن کودکانی سالم و سازگار به حساب می‎آید و انتشارات آستان قدس رضوی این اثر را در 176 صفحه با شمارگان دو هزار نسخه، به بهای 11 هزار تومان در دسترس مخاطبان قرار داده است.
 
کتاب «تربیت کودک آرام» تالیف زهرا بی‌غم نیز، راهنمای عملی برای داشتن کودکی آرام و پویا است. این کتاب از سوی به‎نشر در 152 صفحه با شمارگان دو هزار نسخه، به بهای 11 هزار تومان منتشر شده است.
 
این سه عنوان کتاب راهنمایی مناسبی برای والدینی است که می‎خواهند با استفاده از اصول علم روان‎شناسی و مطابق با فرهنگ جامعه ایرانی به فرزندپروری بپردازند. نویسنده در این کتاب سعی کرده با استفاده از مثال‌های عینی به بررسی موضوعات مهمی مانند شیوه‎های تشویق و تنبیه، قانون‌های حاکم بر خانواده و مشکلاتی که ممکن است در رابطه میان کودک با والدین، همسالان یا معلمان ایجاد شود، بپردازد.
 
علاقه‎مندان می‎توانند برای بازدید از غرفه‎های انتشارات آستان قدس رضوی به «غرفه کودک» واقع در سالن 109، راهروی B3، غرفه 102، «غرفه عمومی» واقع در سالن بین‎الملل، راهروی سه، غرفه شماره چهار و «غرفه دانشگاهی» واقع در سالن 105، غرفه 130 و 131 مراجعه کنند.
 


سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران امروز (شنبه 23 اردیبهشت‌ماه) در شهر آفتاب به کار خود پایان می‌دهد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 248217