یک فعال نشر

آثار مربوط به دانش تولید کتاب کم است

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۳
 
 
محمدحسین ساکت، عضو هیأت‌مدیره نشر میراث مکتوب گفت: متأسفانه تعداد کتاب‌های منتشرشده در حوزه دانش تولید کتاب انگشت‌شمار است.
 
محمدحسین ساکت، عضو هیأت‌مدیره نشر میراث مکتوب در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: امروزه نسبت به گذشته کتاب‌ها به لحاظ فنی و ظاهری متنوع‌ و مرغوب شده‌اند؛ اما متأسفانه به لحاظ محتوایی شاهد مقادیر زیادی کتاب‌سازی و سرقت‌ ادبی هستیم. شخصاً کتاب جامع و کاملی در حوزه دانش تولید کتاب ندیده‌ام که همه مراحل فرایند تولید کتاب را دربرداشته باشد.

او افزود: به نظرم کتاب‌های تولیدی موسسه خانه کتاب در این زمینه خوب است و می‌توان با برگزاری سمینار‌هایی با دعوت  از صاحب‌نظران و کارشناسان  کشور در حوزه تولید کتاب در بخش‌های مختلف می‌تواند موثر باشد. 

وی تصریح کرد: این تعداد محدود کتاب‌هایی، به لحاظ کیفی اصلاً جواب‌گوی نیاز این دانش تولید کتاب نیست. زیرا صنعت نشر کتاب، دائماً در حال تغییر و تحول است. به طور مثال، اکنون در دنیای نشر کتاب، نشر دیجیتال حرف نخست را می‌زند‌ و ما کمتر به آن پرداخته‌ایم. باید کتاب‌هایی در زمینه دانش تولید کتاب تألیف یا ترجمه شوند که با علم روز همخوانی داشته باشند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 248751