پنج کتاب پرفروش هفته نخست اکتبر؛

یکه تازی کینگ و پترسون در فهرست پرفروش‌ها

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰
 
 
مجله نیویورک‌تایمز به روال معمول هفتگی خود لیست آثار پرفروش را منتشر کرده است. پنج جایگاه نخست لیست از آن نویسندگان نام آشنایی مانند استفن کینگ، جیمز پترسون و نلسون دِمیل است و ژانر قالب هفته نخست اکتبر پلیسی و وحشت است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نیویورک‌تایمز، این مجله هر هفته فهرستی از کتاب های پرفروش‌ خود در بخش‌های مختلف داستانی، غیرداستانی و کودک و نوجوان را منتشر می‌کند. در این مطلب نگاهی کوتاه به پنج اثر راه یافته به فهرست پرفروش‌ترین آثار داستانی هفته نخست اکتبر خواهیم داشت.

در جایگاه نخست، کتاب «رابطه کوبایی» نوشته نلسون دِمیل قرار دارد. این رمان داستان وکیل آمریکایی که در پی یافتن 60 میلیون دلار به مأموریتی مخفی به کوبا فرستاده می شود را روایت می‌کند. دِمیل پیش از این با رمان های چون «جزیره آلو» و «شب هنگام» در فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفته بود.
 
کتاب جدید استفن کینگ، نویسنده مشهور ژانر وحشت تحت عنوان «این» که هفت هفته است جایگاه خود در فهرست پرفروش‌های را حفظ کرده، این هفته موفق به تسخیر جایگاه دوم شده است.

«این»، داستان هفت نوجوان که برای روبه‌رو شدن با ترس زندگی‌شان به محله کودکی‌شان باز می گردند را روایت می کند. کابوس آنان نامی ندارد و شیطانی است که با نام «این» مورد خطاب قرار می‌گیرد. البته این کتاب نخستین بار در سال 1986 میلادی منتشر شد و  خوانندگان با این هفت نوجوانان و ترس بزرگ‌شان آشنا شدند. کتاب جدید که دنباله رمان پیشین به حساب می آید، 28 سال بعد را روایت می کند. هفت نوجوان دیگر بزرگ شده و هر کدام زندگی شاد و مستقلی دارند. اما بنا به قولی که سال ها پیش به یکدیگر داده بودند، دوباره گردهم می آیند تا علیه شخصیت شیطانی داستان، که کودکان را قربانی می‌کند، بجنگند.
 
در جایگاه سوم این فهرست، رمان «تسخیرشده» نوشته جیمز پترسون و جیمز او. بورن قرار دارد. پرفروش‌ترین نویسنده دنیا در ماه آگوست نیز با رمان «فروشگاه» در  صدر فهرست فهرست قرار گرفته بود. «تسخیرشده» ماجرای کارگاهی خصوصی را روایت می کند که با خانواده خود به شهر ماین فرانسه سفر می‌کند. پلیس ماین از او می‌خواهد تا گره از ماجرایی که در جنگل برای ساکنین شهر رخ می‌دهد، بگشاید.
 
در جایگاه چهارم فهرست، داستان «پایه آتش» نوشته کن فولت قرار دارد که دو هفته پیش به فهرست پرفروش‌ها راه یافت. نویسنده انگلیسی آثار پرفروش، این بار به سراغ داستانی عاشقانه در بستری تاریخی رفته است. دو عاشق به دلایلی عجیب در دو جبهه متفاوتی که ملکه الیزابت در یک سوی آن قدرت نمایی می کند، قرار می گیرند.
 
«بودن در جایی که هستی» نوشته جان کوران هفته گذشته به فهرست پرفروش‌ها راه یافت و در جایگاه پنجم قرار گرفت. این کتاب چهاردهمین کتاب از تریلر خانواده «کاواناز» است و نویسنده در کتاب جدید از تغییر زندگی آن ها پس از بازنشستگی می نویسد.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 249823