«نواندیشی و احیاگری دینی» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰
 
 
کتاب «نواندیشی و احیاگری دینی » تالیف دکتر محمد محمدرضایی از سوی انتشارات بوستان کتاب راهی بازار نشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ مهدی محدثی، مسئول روابط عمومی بوستان کتاب در معرفی این کتاب گفت: سال‌هاست که دو شخصیت دانشگاهی دکتر عبدالکریم سروش و دکتر محمد مجتهد شبستری، برداشت‌های غریبی از مقوله‌های مهم دینی ارائه کرده و در اصول اولیه دین، تردید روا داشته‌اند؛ از آن‌جمله درباره روش برداشت از دین، وحی، تجربه دینی، اسلام و اعلامیه حقوق بشر. بحث و گفت‌وگو و تبادل نظر علمی درباره این امر مهم، بسیار لازم و ضروری است تا در پرتو آنها حقیقت هرچه بیشتر رخ بنماید.
 
وی اظهار کرد: مجتهد شبستری، مراجع تقلید را در باب دیدگاه‌های خود، به مناظره دعوت کرد و استاد فلسفه دین دانشگاه تهران، دکتر محمد محمدرضایی، به دستور آیت‌الله‌العظمی سبحانی، آمادگی خود را برای مناظره اعلام کرد، اما شبستری استنکاف ورزید. لذا نویسنده در این کتاب، در قالبِ مناظره مکتوب، دیدگاه‌های وی را نقد کرده و در قسمت پایانی آن، دیدگاه‌های عبدالکریم سروش را به بوته نقد گذاشته است.

مسئول روابط عمومی بوستان کتاب افزود: این کتاب تلاش دارد تا برخی از دیدگاه‌های دکتر محمد مجتهد شبستری، استاد سابق الهیات تطبیقی دانشکده الهیات دانشگاه تهران و دکتر عبدالکریم سروش، استاد سابق الهیات و فلسفه علم مؤسسه پژوهشی انجمن حکمت و فلسفه که با نظریات نواندیشانه خود، قصد احیاگری در دین را دارند، نقد و بررسی کند تا خوانندگان خود به قضاوت بپردازند.
 
کتاب «نواندیشی و احیاگری دینی» در 167 صفحه و قطع رقعی با شمارگان یک‌هزار و 100 نسخه به بهای 12 هزار تومان در تمامی شعبه‌های بوستان کتاب در قم، اصفهان، تهران و مشهد عرضه می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 249893