به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد؛

آیین «یاد آذر» برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۲
 
 
اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد به مناسبت سالگرد درگذشت مهدی آذریزدی آیین گرامیداشتی تحت عنوان «یاد آذر» در منزل آن مرحوم برگزار می‌‌کند.
 
علی غیاثی‌ندوشن، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، این اداره به مناسبت سالگرد درگذشت مرحوم مهدی آذریزدی، نویسنده کودک و نوجوان شامگاه سه‌شنبه (20 تیرماه) از ساعت 21 تا 23:30 در منزل آن مرحوم، آیین گرامیداشتی با عنوان «یاد آذر» برگزار می‌کند.
 
وی توضیح داد: در این مراسم، دوستان و نزدیکان مهدی آذریزدی، نخبگان فرهنگی، نویسندگان و شعرای استانی به خاطره‌گویی از آن مرحوم خواهند پرداخت. همچنین در این آیین، فیلم مستندی از زندگی شخصی و حرفه‌ای وی که به سال 1383 مربوط می‌شود (زمانی که آذریزدی در قید حیات بود) پخش می‌‌شود. در این مستند شخصیت‌هایی همچون محمدعلی اسلامی‌ندوشن، مصطفی رحماندوست، عبدالرحیم جعفری و نویسندگان استانی سخنرانی کرده‌اند.
 
اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به اهداف برگزاری این مراسم، اظهار کرد: مرحوم آذریزدی در شرایط خاصی زندگی کرده‌ بود و از نعمت سرپرست و امکانات لازم برای تحصیل برخوردار نبود اما توانسته بود با اراده قوی و وصف‌ناپذیر، سوادآموزی و نویسندگی را از طریق کتابخوانی و فعالیت در یک کتابفروشی بیاموزد. به همین دلیل وی الگوی بسیار خوبی برای علاقه‌‌مند کردن افراد به کتاب و کتابخوانی است. همچنین آثار وی نثری روان و جذاب به‌ویژه برای قشر کودک و نوجوان دارد. بنابراین با معرفی و گرامیداشت این شخصیت والا سعی داریم برای نسل جوانی که حتی با داشتن امکانات و شرایط مطلوب قادر به کسب امتیازات و موفقیت‌ها نیستند، سرمشق و الگویی مثال بزنیم تا از آن تبعیت کنند.
 
غیاثی‌ندوشن در پایان گفت: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در نظر دارد در آینده نزدیک، با همکاری شهرداری استان منزل مرحوم مهدی آذریزدی را به مرکز فرهنگی مرتبط با حوزه کودک و نوجوان تبدیل کند. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 249955