نخستین دوره جایزه کتاب سال همدان برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲
 
 
معاون فرهنگی اداره‌‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از برپایی نخستین دوره جایزه کتاب سال در این استان خبر داد و گفت: این جایزه همزمان با آغاز بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.
 
مجید فروتن در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در نظر دارد با هدف ترغیب و تشویق نویسندگان و محققان استانی، گسترش فرهنگ مکتوب و محتوابخشی به کتاب‌هایی که در استان منتشر می‌شوند، برای نخستین‌بار جایزه کتاب سال استانی را برگزار کند.
 
وی با بیان این‌که جایزه کتاب سال استان همدان همزمان با آغاز بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد، ادامه داد: فراخوان جایزه کتاب سال همدان شهریورماه منتشر می‌‌شود.
 
معاون فرهنگی اداره‌‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان افزود: در این جایزه، کتاب‌هایی که در سال‌های 1395 و 1396 در حوزه‌های مختلف تاریخ، ادبیات، جغرافیا، تمدن و فرهنگ، کودک و نوجوان منتشر شده‌اند، در چرخه داوری قرار می‌گیرند.
 
فروتن افزود: در نخستین دوره این جایزه بخش ویژه‌ای به بررسی کتاب‌هایی با موضوع اقتصاد مقاومتی و آسیب‌های اجتماعی اختصاص داده می‌شود.
 
وی عنوان کرد: هرسال استان با نام یکی از مشاهیر و مفاخیر استانی نامگذاری می‌شود. سال 1396 با عنوان «باباطاهر» نامگذاری شده است. به این منظور در نخستین دوره جایزه کتاب سال همدان به کتاب‌هایی با موضوع باباطاهر توجه ویژه خواهد شد.  
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 249960