اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌کند:

روش‌های نوین مطالعه در طرح «یک فنجان کتاب»

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸
 
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیشابور از اجرای طرح «یک فنجان کتاب» در این شهرستان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح می‌کوشیم کودکان و نوجوانان را با روش‌های نوین مطالعه آشنا کنیم.
 
عباس کَرخی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیشابور سه‌شنبه‌های هر هفته از ساعت 17:30 تا 19 طرح «یک فنجان کتاب» را اجرا می‌کند.
 
وی با بیان این‌که ترویج فرهنگ کتابخوانی میان کودکان و نوجوانان و معرفی کتاب‌های خوب و مفید از جمله اهداف اجرای این طرح محسوب می‌شود، توضیح داد: کارشناسان حوزه کتاب هر هفته با حضور در یکی از بوستان‌های سطح شهرستان، به کتابخوانی، معرفی، نقد و بررسی آن می‌پردازند.
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیشابور با تأکید بر این نکته که با اجرای این برنامه می‌کوشیم کودکان و نوجوانان را با روش‌های نوین مطالعه آشنا کنیم، گفت: در راستای اجرای این طرح، کودکان و نوجوانان بر اساس موضوع کتابی که برای آنها خوانده شده است، نقاشی می‌کنند. همچنین برای مؤلف کتاب، مطالبی را یادداشت می‌کنند که کارشناس مربوطه آن‌ها را در اختیار نویسنده قرار می‌دهد.

کَرخی گفت: بر هیچ فردی پوشیده نیست که وضعیت کتاب و کتابخوانی به دلایل مختلف مانند گسترش فضای مجازی چندان مساعد نیست و مردم از کتاب فاصله گرفته‌اند. اجرای طرح‌هایی از این دست، ضمن این‌که ایجاد فضای شور و نشاط در حوزه کتابخوانی را باعث می‌شوند، زمینه را برای کتابخوان کردن افراد از همان سنین کودکی فراهم می‌کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 249964