آغاز داوری بیستمین جایزه کتاب سال کرمان

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۰
 
 
معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از برگزاری بیستمین دوره جایزه کتاب سال در این استان خبر داد و گفت: 537 عنوان کتاب در حوزه‌های مختلف به دبیرخانه جایزه ارسال شده است که اکنون در مرحله داوری به سر می‌برند.
 
وحید محمدی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با همکاری نخبگان اعضای هیأت‌علمی دانشگاه های معتبر استانی بیستمین دوره جایزه کتاب سال استان کرمان همزمان با آغاز بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در آبان‌ماه برگزار خواهد کرد.
 
وی توضیح داد: فعال کردن جریان تألیف، چاپ و نشر، ارج‌گذاری به حرمت صاحبان قلم، افزایش توجه جامعه به کتاب و کتابخوانی و در نهایت، ارزیابی فرهنگ مکتوب استان از جمله اهداف برگزاری این جایزه در استان به شمار می‌آید.
 
معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان افزود: 537 عنوان کتاب در حوزه‌های علوم تربیتی، علوم اجتماعی، تاریخ و جغرافیا، علوم پایه، علوم پزشکی، هنر، شعر، داستان، کودک و نوجوان، ادبیات، علوم مذهبی و زبان به دبیرخانه جایزه کتاب سال استان کرمان ارسال شده است. این آثار که در سال‌های 1395 و 1396 منتشر شده‌اند، اکنون در مرحله نخست داوری قرار گرفته‌اند.
 
محمدی با بیان این‌که برگزاری جایزه کتاب سال فرصت مغتنمی برای معرفی آثار فاخر نویسندگان استانی محسوب می‌شود، عنوان کرد: در این دوره از جایزه کتاب سال استان کرمان به کتاب‌هایی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر، نماز، آسیب‌‌های اجتماعی و اقتصاد مقاومتی توجه ویژه‌ای خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 249989