اواخر اسفندماه؛

دهمین دوره نمایشگاه استانی کتاب یزد برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از گشایش دهمین نمایشگاه کتاب در این استان در اوایل اسفندماه خبر داد و گفت: آثار این نمایشگاه با 40 درصد تخفیف در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
 
علی غیاثی‌ندوشن در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: دهمین نمایشگاه استانی کتاب یزد با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و گروه پیشگامان کویر یزد اواخر اسفندماه برگزار خواهد شد.
 
وی با بیان این‌که آثار این دوره از نمایشگاه نیز همچون سه سال گذشته با 40 درصد تخفیف در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد، افزود: سال گذشته برای نخستین‌بار شاهد اختصاص 20 غرفه از نمایشگاه استانی کتاب یزد به رسانه‌های دیجیتال بودیم. هدف از راه‌اندازی این غرفه‌ها، معرفی بیشتر نرم‌افزارهای جدید در حوزه رسانه‌های دیجیتال است. امسال نیز این مهم محقق خواهد شد.

در نهمین دوره نمایشگاه استانی کتاب یزد 480 ناشر داخلی و 38 ناشر خارجی حضور داشتند که از آن میان، 230 ناشر به صورت مستقل به ارائه آثار خود پرداختند. 514 هزار و 15 عنوان کتاب از سوی ناشران داخلی و 14 هزار عنوان کتاب از سوی ناشران خارجی در این نمایشگاه عرضه کردند.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد همچنین از برگزاری دومین دوره کلاس‌های آموزش مربیان باشگاه‌های کتابخوانی این استان خبر داد و گفت: ساماندهی باشگاه‌های کتابخوانی، کمک به تقویت و به‌رسمیت شناختن باشگاه‌ها و آموزش روش‌های تدریس و ترویج کتابخوانی به مربیان باشگاه‌ها از جمله اهداف برگزاری این دوره‌ها به شمار می‌آید.
 
وی با بیان این‌که نخستین دوره کلاس‌های آموزشی مربیان باشگاه‌های کتابخوانی اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار شده است، ادامه داد: دومین دوره این کلاس‌ها بیست و چهارم تیرماه آغاز شده است و تا بیست و ششم تیرماه ادامه خواهد داشت.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250099