رویش اشعار دینی ولایی در «کتاب سبز غزل»

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۶
 
 
«کتاب سبز غزل» مجموعه سروده‌های ولی‌الله فتحی (فاتح) در قالب اشعار دینی - ولایی درباره حضرت باریتعالی و اولیاء الهی بوده و اعیاد و رخدادهای بزرگ دینی را در قالب شعر روایت می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، ولی‌الله فتحی (فاتح) که تاکنون 16 عنوان کتاب در قالب‌های نظم و نثر از وی به زیور طبع آراسته شده، اشعار «کتاب سبز غزل» را به تمام کسانی تقدیم کرده که قلبشان از عشق حق و 14 معصوم و اولیاء الهی لبریز است. در این کتاب و کتاب «در مکتب عشق» درباره اعیاد و رخدادهای بزرگ دینی و همچنین ایام ماه مبارک رمضان نیز سروده‌های بسیاری از این شاعر گنجانده شده است.
 
در بخشی از پیشگفتار کتاب به قلم نویسنده می‌خوانیم: «اشعار کتاب سبز غزل، تقدیم کسانی می‌شود که از عشق حضرت حق و چهارده معصوم و اولیاء الله لبریز است و هماره قلبشان در تپش از راه و مرام اولیاء الهی است. اشعار این کتاب ولایی دینی، سعی شده است درباره ذات اقدس باریتعالی و چهارده معصوم و اولیاء پاک الهی و سبز قامتان عرصه خون و شهادت و زمینه‌های مشابه نوشته شود. اگرچه قلم در هر مورد از وصف آن‌ها عاجز است، باری اشعار سروده شده چندساله اخیر را به تفکیک و به‌صورت کتاب‌های جداگانه مانند کتاب عشق، کتاب سرخ غزل، کتاب سبز غزل، کتاب زرد غزل،‌ کتاب در مکتب عشق و ... تقدیم هموطنان عزیز و دوستداران شعر و ادب پارسی نمایم که کتاب سبز غزل از جمله آنها می‌باشد. در این کتاب و در کتاب مکتب عشق درباره اعیاد و رخدادهای بزرگ دینی و نیز ایام ماه مبارک رمضان و ... سروده‌های بسیاری است که به همین خاطر قدری با مفاد و متون سایر کتاب‌های اشعار اینجانب متفاوت است. اگرچه در کتاب‌های ارائه شده دیگر هم از وجود سرور کائنات و اولیاء الهی قلم‌فرسایی و غزلسرایی شده است ولی اکثر اشعار مذهبی و ولایی در کتاب سبز غزل و کتاب در مکتب عشق گردآوری شده است.»          

از دیگر آثار منتشر شده این شاعر و نویسنده می‌‌توان به «کتاب عشق»، «کتاب سرخ غزل»، «کتاب زرد غزل»، «شبی با دریا»، «از کیش تا تهران»، «تماس فضایی»، «نغمه‌های عاشقی»، «چشم دل میگرید»، «حکمت‌های گهربار حضرت رضا (ع)»، «بزرگترین معانی در کوتاهترین کلمات»، «از هر دری سخنی»، «قوم عزیزالله» و «خطابه‌ غدیریه حضرت رسول (ص) و دعای کمیل» اشاره کرد.
 
سومین چاپ «کتاب سبز غزل» با ویرایش جدید در 656 صفحه با شمارگان یک‌هزار نسخه به بهای 60 هزار تومان از سوی انتشارات یاس‌نگار راهی بازار نشر شده است. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250141