اعلام آمادگی 11 استان برای میزبانی جشنواره قرآنی آیات

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵
 
 
معاون دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امسال 11 استان در 11 رشته مختلف از جمله شعر و داستان‌نویسی، جشنواره آیات را برگزار خواهند کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، علی تن، معاون دفتر تبلیغ و ترویج این معاونت اظهار کرد: طی مذاکرات و مکاتبات انجام شده، 11 استان آمادگی خود را برای برگزاری جشنواره آیات اعلام کرده‌اند.
 
وی افزود: در رشته‌های گرافیک استان زنجان، نقاشی استان گلستان، تئاتر استان فارس، فیلم شامل مستند کوتاه، داستانی، مستند و انیمیشن استان بوشهر، داستان‌نویسی استان کرمان، شعر شامل انواع مختلف شعر استان لرستان و در زمینه تذهیب، نگارگری و گل و مرغ استان اصفهان جشنواره قرآنی آیات را برگزار می‌کنند.
 
معاون دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت ادامه داد: در این دوره، رشته خوشنویسی به‌صورت بین‌المللی و به میزبانی استان خراسان رضوی، پایتخت فرهنگی جهان اسلام برگزار می‌شود. همچنین در رشته نقاشی استان یزد و رشته آواها و نغمات استان آذربایجان شرقی میزبان برگزاری این جشنواره خواهند بود.
 
تن گفت: بخش کاریکاتور به دلیل بین‌المللی بودن و نبود استادان برجسته، در تهران برگزار خواهد شد و حوزه اِلِمان‌های شهری که مقدمات آن در سال 96 فراهم می‌شود در سال 97 به اجرا در خواهد آمد. درباره دیگر حوزه‌ها نیز مذاکرات انجام شده و پس از عقد تفاهم‌نامه درباره آن‌ها اطلاع‌رسانی انجام می‌شود. 

نخستین دوره جشنواره قرآنی آیات در سال 1394 برگزار شد. فراخوان ارسال آثار به سومین دوره این جشنواره نیز شهریورماه منتشر و اختتامیه جشنواره در فاصله زمانی آذر تا اسفند 96 اختتامیه در استان‌ها برگزار می‌شود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250832