فروش دویست هزار کتاب در هشت روز از طرح «تابستانه کتاب»

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۴
 
 
هشت روز از آغاز طرح «تابستانه کتاب 96» می گذرد؛ در این مدت 198 هزار و 912 کتاب به فروش رفته است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اجرای طرح «تابستانه کتاب» با شعار «این چنین دوست کتاب است از او دست مدار» از پانزدهم مردادماه آغاز شده است.
 
از بین 827 کتابفروشی تأییده شده در طرح «تابستانه کتاب» 630 کتابفروشی از مراکز استان‌ها و 197 کتابفروشی از شهرستان‌ها عضو طرح شده‌اند.
 
با گذشت هشت روز از اجرای این طرح، شاهد استقبال گسترده افراد از آن هستیم به‌گونه‌ای که در این مدت 198 هزار و 912  کتاب به فروش رفته‌اند.

در این مدت، آثار تألیفی که در حوزه عمومی بیشترین فروش را به خود اختصاص داده‌اند، عبارتند از «قهوه سرد آقای نویسنده» اثر روزبه معین، نشر نیماژ، «سلام بر ابراهیم» اثر گروه فرهنگی شهید، نشر شهید ابراهیم هادی، «سمفونی مردگان» اثر عباس معروفی، نشر ققنوس، «چشم‌هایش» اثر بزرگ علوی، نشر مؤسسه انتشارات نگاه و «چراغ‌‌ها را من خاموش می‌کنم» اثر زویا پیرزاد، نشر مرکز.

همچنین «ملت عشق» اثر «الیف شفق»، نشر ققنوس، «من، پیش از تو» اثر «جوجو مویز»، نشر آموت، «جزء از کل» اثر «استیو تولتس»، نشر چشمه «دختری که پشت سر گذاشتی» اثر «جوجو مویز»، نشر میلکان و «پس از تو» اثر «جوجو مویز»، نشر آموت آثار پرفروش ترجمه‌ای در حوزه عمومی به شمار می‌روند.

از آثار پرفروش تألیفی حوزه کودک می‌توان به «می‌می‌نی چه دوست نازنینی» اثر ناصر کشاورز، نشر افق، «پنیر داداش ماسته حرف می‌می‌نی راسته» اثر ناصر کشاورز، نشر افق، «می‌می‌نی یه عالمه شیرینی» اثر ناصر کشاورز، نشر افق، می‌می‌نی تو مهدکودک دوسته با فیل و اردک»، اثر ناصر کشاورز، نشر افق، «می‌می‌نی حالا تمیزترینی» اثر ناصر کشاورز، نشر افق اشاره کرد.

آثار پرفروش ترجمه‌ای حوزه کودک عبارتند از «دنیای معرکه تام گیتس» اثر «لیز پیشون» نشر هوپا، «شازده کوچولو» اثر «آنتوان دو» نشر نگاه، «خانه درختی 13 طبقه» اثر «اندی گریفیتس» نشر هوپا، «بهانه‌های عای» اثر «لیزپیشون» نشر هوپا و «پرونده ویژه» اثر «آنتونیوخ» نشر هوپا.
 
علاقه‌مندان و خریداران کتاب می‌توانند با همراه داشتن کارت ملی تا پنجم شهریور در مراکز استان‌ها و تا پانزدهم شهریور در شهرستان‌ها به کتابفروشی‌های عضو طرح مراجعه و از تخفیف 20 تا 25 درصدی خرید کتاب در این طرح تا سقف یکصد هزار تومان استفاده کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند با استفاده از «اپلیکیشن  کتابفروشی» کتابفروشی‌های سطح شهر را بر روی نقشه مشاهده کرده و بهترین مسیر برای رسیدن به آن را پیدا کنند. همچنین این اپلیکیشن با امکان به‌روزرسانی خودکار، شماره تماس و آدرس تمامی کتابفروشی‌های دارای مجوز را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و آن‌ها را برای رسیدن به مقصد راهنمایی خواهد کرد. این اپلیکیشن را می‌توانید از سایت خانه کتاب دانلود کنید.
 
 
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251048