هفتمین دوره جشنواره صنعت چاپ قزوین برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۱
 
 
معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین از برگزاری هفتمین دوره جشنواره صنعت چاپ این استان در شهریور‌ماه خبر داد.
 
شهریار پرهیزکار در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: هفتمین دوره جشنواره صنعت چاپ قزوین با هدف ترویج فرهنگ صنعت چاپ، شناسایی توانمندی‌های صنعت چاپ قزوین و معرفی آن‌ها در سطح ملی و بین‌المللی، پانزدهم شهریورماه در این استان برگزار خواهد شد.
 
وی با بیان این‌که عموم مردم و صنف چاپ مخاطب‌ها این جشنواره هستند، گفت: در نظر داریم ظرفیت‌ها و توانمندی‌های صنعت چاپ استان قزوین را طی برگزاری این جشنواره در سراسر کشور و حتی در سطح بین‌المللی به نمایش بگذاریم.
 
معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین ادامه داد: همچنین در این دوره از جشنواره صنعت چاپ قزوین، ظرفیت‌ها و رزومه صنعت چاپ این استان را در  بولتنی  ارائه خواهیم کرد. در این بولتن حدود 50 چاپخانه فعال و به‌روز استان قزوین معرفی می‌شوند.
 
پرهیزکار با بیان این‌که رویکرد این دوره از جشنواره اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال است، عنوان کرد: در این جشنواره کارگاه نمونه، صنعت‌گر نمونه و پیشکسوتان صنعت چاپ استان قزوین معرفی و تجلیل خواهند شد.  
 
وی در پایان از برگزاری جلسه‌ای مشترک میان اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و ستاد اقتصاد مقدمتی این استان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در این جلسه موانع و چالش های موجود در مسیر راه صادرات و فروش محصولات چاپی استان به خارج از کشور بررسی  و در نهایت راهکارهایی برای بُرون‌رفت از این معضل ارائه خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251121