خاطرات شاهدان جنگ در «من هم بودم» ثبت می‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۵
 
 
مدیرمسئول انتشارات «نیلوفران» با اشاره به تازه‌های این مرکز نشر از تدوین مجموعه 40 جلدی «من هم بودم» در آینده‌ خبر داد.
 
عبدالرضا سالمی‌نژاد، مدیرمسئول انتشارات «نیلوفران» در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره تازه‌های کتاب این مرکز نشر اظهار کرد: جلد دوم کتاب «پاسداران حرم» شامل زندگی‌نامه و خاطرات شهدای مدافع حرم استان خوزستان در دست انتشار است. استان خوزستان با 66 شهید، بیشترین تعداد شهید را در جریان دفاع حرم اهل بیت (ع) تقدیم کرده که پیکر چهار تن از این شهیدان هنوز مفقود‌ است.
 
وی با اشاره به دیگر تازه‌های نشر «نیلوفران» افزود: کتاب «همسفران» از مجموعه یادمان به زندگی‌نامه و خاطرات 84 خانواده‌ شهرستان دزفول که دو یا سه شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم کردند، اختصاص دارد. کتاب‌های «سوسن‌‌های سربه زیر» مجموعه 15 داستان‌ کوتاه درباره مقاومت مردم دزفول به همت حبیب شوکتی‌نیا و «دزفول دژ استقامت» به قلم احمد لطیف‌پور با موضوع بمباران و حملات موشکی و تو‌‌پخانه‌ای دشمن از ابتدا تا پایان جنگ همراه با عکس نیز به تازگی منتشر شده‌اند.
      
سالمی‌نژاد گفت: کتاب «من هم بودم» نیز شامل خاطرات عبدالامیر‌ کرامت‌نیا از رزمندگان شهر دزفول و در واقع روایت نگارنده از جنگ است. انتشارات نیلوفران در نظر دارد در سال‌های آینده، 40 عنوان کتاب در قالب مجموعه «من هم بودم» را منتشر کند.
 
مدیر‌مسئول انتشارات «نیلوفران» بیان کرد: کتاب «شهرداران فاو» براساس وقایع و خاطرات شهرداران ایرانی منطقه فاو عراق به‌زودی منتشر می‌شود. سال 1364 بعد از تصرف شهر فاو به دست سربازان اسلام، مدیریت این شهر عراق در اختیار شهرداری تهران افتاد؛ شهرداری تهران هر 45 روز، یک شهردار به این منطقه اعزام می‌کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251266