​تازه‌ترین رمان سیامک گلشیری برای نوجوانان در راه است

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵
 
 
سیامک گلشیری از پایان تالیف نخستین جلد سه‌گانه‌ای جدید برای نوجوانان خبر داد و گفت که این کتاب را تا یک ماه دیگر به ناشر تحویل می‌دهد.
 
سیامک گلشیری در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، از پایان نگارش نخستین جلد مجموعه‌ای جدید برای نوجوانان خبر داد و اظهار کرد: این مجموعه‌ در ژانر فانتزی است و نگارش جلد نخست آن در مرحله پایانی است و تا یک ماه دیگر آن را به ناشر تحویل می‌دهم و احتمالا نگارش دومین جلد این مجموعه را نیز اواخر امسال شروع کنم چون به خاطر حجم زیاد این مجموعه و ماجراهای وسیعی که رخ می‌دهد به متریال زیادی نیاز است که در طول این مدت سعی می‌کنم آنها را جمع‌آوری کنم.
 
وی درباره این رمان توضیح داد: بستر این رمان واقعیت است و اتفاقات آن در آغاز در تهران می‌گذرد و سپس به مکان‌های فانتزی و جهان‌های دیگر کشیده می‌شود. شخصیت‌های داستان هم تلفیقی از نوجوانان و بزرگسالان هستند که به نوعی با هم پیوند خورده‌اند.
 
گلشیری درباره شباهت این سه گانه به مجموعه «خون آشام‌ها» نیز بیان کرد: نقطه مشترکی که با مجموعه «خون‌آشام‌ها» دارد نویسنده داستان است، همان نویسنده‌ای که خون‌آشام‌ها را می‌نویسد این داستان را هم می‌نویسد درواقع همان شخصیتی که ماجرای خون‌آشام‌ها را پیش می‌برد. اما ماجراها نسبت به خون‌آشام‌ها کاملا جدید و متفاوت است و احساس می‌کنم بیشتر از مجموعه «خون‌آشام‌ها» مورد توجه نوجوانان قرار گیرد.
 
خالق «اولین روز تابستان» درباره ادامه این مجموعه نیز توضیح داد: احتمالا مجموعه‌ای سه‌گانه خواهد بود. البته الان فکر می‌کنم سه‌گانه است و ممکن است بعداً مثل خون‌آشام‌ها تعداد جلدهایش بیشتر شود.
 
گلشیری درباره زمان تقریبی نوشتن این مجموعه نیز بیان کرد: فکر می‌کنم حدود دو سال نوشتن‌شان طول بکشد. مگر اینکه از سه‌ رمان فراتر رود که آن‌وقت شاید سه سال یا حتی بیشتر هم طول بکشد.
 
سیامک گلشیری، مرداد 1347به دنیا آمده است. او علاوه بر نویسندگی دستی نیز بر ترجمه دارد و آثار متعددی را در حوزه ادبیات نوجوان و بزرگسال به فارسی ترجمه و منتشر کرده است. از جمله‌ آثار داستانی این نویسنده می‌توان به کتاب‌های «همسران»،‌«با لبان بسته»،‌ «من عاشق آدم‌های پول‌دارم»، «شب طولانی»،‌«مهمانی تلخ»،‌ «نفرین شدگان»،‌ «چهره پنهان عشق»، «خفاش شب»،‌ «آخرش می‌آن سراغم»،‌ «آخرین رویای فروغ» اشاره کرد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251641