رونمایی از ترجمه سیدمهدی شجاعی از نامه امام علی به مالک اشتر

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۸
 
 
کتاب «آن است شیوه حکومت»، ترجمه سید مهدی شجاعی از نامه امام علی (ع) به مالک اشتر در فرهنگسرای رسانه رونمایی می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، آیین رونمایی از کتاب «آن است شیوه حکومت» تازه‌ترین اثر سید مهدی شجاعی، ساعت 15 روز سه‌شنبه 21 شهریورماه با حضور احمد مسجدجامعی، علی درستکار و سید مهدی شجاعی در فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود.
 
این کتاب، ترجمه نامه حضرت علی(ع) به مالک اشتر در نهج‌البلاغه به انضمام مقدمه‌ای از سیدمهدی شجاعی است که برخی از مهمترین رویکردها و دیدگاه‌ها به حکومت و حکمرانی در فلسفه اسلامی را تشریح می‌کند.
 
در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم: «از آغاز نوبت پیامبر خاتم سرنوشت مطلوب دین اسلام و تکلیف مردم جهان پس از ارتحال پیامبر تا آخرالزمان توسط خداوند متعال، قرآن کریم و خود پیامبر اکرم تعیین و تبیین شده بود. آن مسیری که خداوند متعال و به تبع او رسولش، برای امت پس از پیامبر و مردم جهان مقرر فرموده و مطلوب شمره بودند، حفظ و تداوم هویت و ماهیت رسالت در بستر وصایت و امامت بود و بیان این تکلیف از این شفاف‌تر  و صریح‌تر ممکن نبود که خداوند در روزهای پایانی حیات زمینی پیامبر، موکدا به او فرمان دهد که: «برسان به مردم آن فرمان را که ما به تو وحی کرده‌ایم و اگر نکنی و نرسانی، رسالتت را به انجام نرسانده‌ای.»
 
علاقه‌مندان به حضور در این برنامه می‌توانند در زمان یاد شده به فرهنگسرای رسانه واقع در خیابان پاسداران، خیابان شهید گل نبی، خیابان ناطق نوری مراجعه کنند. 

در کارنامه ادبی سید مهدی شجاعی، تالیف و ترجمه ده‌ها عنوان کتاب و فیلمنامه در حوزه‌های کودک و بزرگسال دیده می‌شود که از آن‌جمله می‌توان به «دست دعا، چشم امید»، «خدا کند تو بیایی»، «مناجات»، «آسمانی‌ترین مهربانی»، «ضریح چشم‌های تو»، «تنها راه رستگاری» و «سقای آب و ادب» اشاره کرد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251870