داوری ۱۴ اثر پزشکی در کتاب سال دانشجویی

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰
 
 
داوران بیست و چهارمین دوره جشنواره کتاب سال دانشجویی در دومین مرحله داوری 14 عنوان کتاب پزشکی را ارزیابی می‌کنند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) بر اساس نظر هیات داوران بیست و چهارمین دوره جشنواره کتاب سال دانشجویی 14 عنوان کتاب شامل «توانبخشی شنوایی و زبان‌آموزی: کودکان زیر 7 سال دچار نقص شنوایی»، «تفسیر رادیوگرافی اندام و ستون فقرات در اورژانس»، «سنگ‌های کلیه و مجاری اداری»،‌ «بافت شناسی راس: جلد دوم بافت‌شناسی اختصاصی»، «بیماری‌های پوست»، «دستنامه درمان‌های طبی واشنگتن»،‌ «آناتونومی بالینی نتر»،‌ «میکروب‌شناسی پزشکی جاونز»،‌ «اصول طب داخلی هاریسون(بیماری‌های عفونی)»، «فیزیولوژی پزشکی گایتون»،‌ «فارماکولوژی پایه و بالینی کاتزونگ»، «ایمونولوژی سلولی و مولکولی ابوالعباس»،‌ «مرجع کامل لیزر در دندانپزشکی» و «ژنتیک پزشکی تامیسون» در دومین مرحله داوری این جشنواره بررسی می‌شوند.  
 
«توانبخشی شنوایی و زبان‌آموزی»
«توانبخشی شنوایی و زبان‌آموزی: کودکان زیر 7 سال دچار نقص شنوایی» نوشته محمد حیدریان‌مقدم، ‌سرور فتحی بیرانوند و الهام خسروی فرد به صورت مشترک منتشر شده است.

این کتاب درباره نقص شنوایی و برنامه‌های کمک آموزشی مربوط آن‌هاست. نویسندگان در این کتاب بر روش‌های عملی و کاربردی در کلاس‌ها و مراکز آموزش ویژه تاکید کرده‌اند. جنبه‌های روانی و اجتماعی نقص شنوایی و عوارض جانبی ناشی از آن نیز در این کتاب بررسی شده است.

کتاب «توانبخشی شنوایی و زبان‌آموزی: کودکان زیر 7 سال دچار نقص شنوایی» با شمارگان یک‌‌هزار نسخه در 180 صفحه، به بهای 14 هزار و 500 تومان به همت انتشارات تیمور‌زاده منتشر شده است.

«تفسیر رادیوگرافی اندام و ستون فقرات در اورژانس»
کتاب «تفسیر رادیوگرافی اندام و ستون فقرات در اورژانس» نوشته مشترک دکتر سعید‌رضا مهر‌پور، دکتر امیر‌محلیشا کاظمی و دکتر محمد‌جواد دهقانی است.

دانشجويان و پزشکان با مطالعه این کتاب به‌آسانی می‌‌توانند در مواجهه با آسيب‌های اندام و ستون فقرات در اورژانس، با تشخيص صحيح، راديوگرافی مرتبط با آن درخواست کنند و بيمار نيز کمتر در معرض خطر اشعه زيان‌بار ايکس قرار بگيرد. مخاطبان نیز با  کمک این کتاب برای تفسیر يک راديولوژی ساده اندام و ستون فقرات توانمند می‌شوند.

کتاب «تفسیر رادیوگرافی اندام و ستون فقرات در اورژانس» با شمارگان دو هزار نسخه در 160 صفحه،‌ به بهای 27 هزار تومان از سوی انتشارات تیمور‌زاده منتشر شده است.

«سنگ‌های کلیه و مجاری اداری»
کتاب «سنگ‌های کلیه و مجاری اداری» به قلم سید حبیب‌اله موسوی بهار، عبدالمجید ایلون کشکولی تدوین و به همت انتشارات تیمور‌زاده به بازار نشر تخصصی پزشکی عرضه شده است.

«کلیاتی درباره سنگ‌های ادراری و ملاحظات درمانی آن‌ها»، «ارزیابی بیماران مبتلا به سنگ‌های سیستم ادراری»، «تصمیم‌گیری درباره نحوه درمان سنگ‌های کلیه»، «نگاه تاریخی به روند پیشرفت جراحی در درمان سنگ کلیه»، «سنگ‌شکن‌های درون اندامی» و «درمان سنگ‌های ادراری در کودکان» از‌ جمله مباحث این کتاب است.

کتاب «سنگ‌های کلیه و مجاری اداری» با شمارگان یک‌‌هزار نسخه در 242 صفحه، به بهای 39 هزار و 500 تومان از سوی انتشارات تیمو‌رزاده منتشر شده است.

«بافت شناسی راس»
کتاب «بافت‌شناسی راس: جلد دوم بافت‌شناسی اختصاصی» نوشته ويچک پاولينا با ترجمه جمال مجيدپور، دکتر کيوان مرتضايی، دکتر دانيال و يوسف عباسی به همت انتشارات جامعه‌نگر منتشر شده است.

کتاب راس يکی از معتبرترين منابع در حوزه بافت‌شناسی و اطلس جامع بافت‌شناسی، نکات بالينی و عملکردی بافت‌شناسی و پاتولوژی و تصاوير شماتيک زيبا و تصاوير ميکروسکوپ الکترونی جامع از‌ جمله ویژگی‌های این کتاب است.

کتاب «بافت شناسی راس: جلد دوم بافت‌شناسی اختصاصی» با شمارگان یک‌هزار نسخه در 633 صفحه، به بهای 99 هزار تومان از سوی انتشارات جامعه‌نگر به بازار کتاب عرضه شده است.

«بیماری‌های پوست»
کتاب «بیماری‌های پوست» نوشته توماس پی. هبیف با ترجمه مشترک سیدنفیسه اسحاق حسینی، آیه نقی‌زاد، ‌دکتر گلناز باشی‌زاده‌ فخار از سوی انتشارات تیمور‌زاه ـ طبیب منتشر شده است.

موضوعات این کتاب شامل «درمان موضعی»، «اگزما»، «کهیر»، «آکنه، روزاسه و اختلالات وابسته»، «پسوریازیس و سایر بیماری‌های پاپواسکواموس»، «عفونت‌های باکتریایی»، «عفونت‌های منتقله از راه جنسی»، «عفونت‌های ویروسی»، «عفونت‌های قارچی»، «اگزانتم و واکنش‌های دارویی»، «سندرم‌های افزایش حساسیت واسکولیت‌ها»، «گزش‌ها و عفونت‌های انگلی» و «بیماری‌های وزیکولی و تاولی» است.  

کتاب «بیماری‌های پوست» با شمارگان یک‌هزار و 500 نسخه در 672 صفحه، به بهای 33 هزار تومان از سوی انتشارات تیمور‌زاده طبیب به بازار نشر عرضه شده است.  

«دستنامه درمان‌های طبی واشنگتن»
کتاب «دستنامه درمان‌های طبی واشنگتن» نوشته پاوات بات با ترجمه مشترک سمیه کریمی و علی اصغری را انتشارات ارجمند منتشر کرده است.  

این کتاب ترجمه ویرایش سی و پنجم سال ۲۰۱۶ از متن اصلی و موضوع اصلی آن پزشکی داخلی-درمان است. «دستنامه درمان‌های طبی واشنگتن» مرجع سریع به ویژه در بخش‌های اورژانس یا داخلی به حساب می‌آید و شرحی از بیماری‌ها، پاتوفیزیولوژی، راه‌های تشخیص و درمان هر بیماری است.  
  
کتاب «دستنامه درمان‌های طبی واشنگتن» با شمارگان یک‌هزار و 650 نسخه در یک‌هزار و 246 صفحه، به بهای 60 هزار تومان از سوی انتشارات ارمند منتشر شده است.

«آناتونومی بالینی نتر»
کتاب «آناتونومی بالینی نتر» به قلم پروفسور بربرستانی تدوین و با ترجمه محبوبه موسوی، احسان گلچینی و سیدمحمدهادی میراب به همت انتشارات جامعه‌ نگر به بازار نشر پزشکی عرضه شده است.  

توجه به جنبه‌های بالینی آناتومی با استفاده از تصاویر و  توجه به مطالب اصلی و کاربردی آناتومی، 600 تصویر رنگی برای فهم بهتر مطالب، دسته‌بندی مناسب مطالب و جداول متعدد همچنین استفاده از اصطلاحات آناتومیکی از‌جمله ویژگی‌های این کتاب است.   

کتاب «آناتونومی بالینی نتر» با شمارگان یک‌هزار نسخه در 630 صفحه، به بهای 69 هزار تومان از سوی انتشارات جامعه نگر منتشر شده است.

«میکروب‌شناسی پزشکی جاونز»
«میکروب‌شناسی پزشکی جاونز» نوشته مشترک ژئو اف بروکس. کارن سی کارل . ژانت اس بوتل . استفان آ مورس. تیموتی آ میتزنر و ترجمه امیر قائمی، نیما خرم‌آبادی، کسری حمدی به همت انتشارات ابن‌سینا منتشر شده است.  

میکروب‌شناسی پزشکی و عفونت‌های بالینی و درمان دارویی محور‌‌های اصلی این کتاب است. «طبقه‌بندی باکتری‌ها»، «رشد»، «بقا و مرگ میکرو ارگانیسم‌ها»، «کشت دادن میکرو ارگانیسم‌ها»، «بیماری‌زایی عفونت باکتریال»، «عفونت‌های باکتری‌های بی هوازی»، «میکروپلاسماها و باکتری‌های فاقد دیواره سلول»، «خصوصیات عمومی ویروس‌ها»، «بیماری‌زایی و کنترل بیماری‌های ویروسی»، «هاری»، «عفونت‌های ویروسی آهسته و بیماری‌های پریون» از‌ جمله مباحث این هستند.

کتاب «میکروب‌شناسی پزشکی جاونز» با شمارگان نسخه در 672 صفحه، به بهای هزار تومان از سوی انتشارات ابن‌سینا منتشر شده است.

«اصول طب داخلی هاریسون»
کتاب «اصول طب داخلی هاریسون(بیماری‌های عفونی)» نوشته و  ترجمه مشترک زهرا محمدی و حسین کرم سمیا را انتشارات ارجمند منتشر کرده است.   

این کتاب به بررسی بیماری‌های باکتریال پرداخته است. چراکه شناخت دقیق باکتری‌ها نحوه دخالت و تاثیر‌گذاری آن‌ها در پاتوژنز بیماری‌ها نحوه مقابله و جلوگیری از بروز مقاومت دارویی بدون تردید در کیفیت زندگی بشر تاثیر‌گذار خواهد بود.   

کتاب «اصول طب داخلی هاریسون(بیماری‌های عفونی)» با شمارگان یک‌هزار و 100 نسخه در 944 صفحه، به بهای 65 هزار تومان از سوی انتشارات ارجمند منتشر شده است.

«فیزیولوژی پزشکی گایتون»
کتاب «فیزیولوژی پزشکی گایتون» به قلم دكتر جان ای. هال تدوین و با ترجمه علی پورمعتمد، ناصر احمدی اصل، دکتر محمدکاظم غریب ناصری، دکتر علیرضا فتح‌اللهی،  دکتر مریم دانشپور از سوی انتشارات ابن‌سینا منتشر شده است.    

‌ فیزیولوژی و پاتوفیزیولوژی از موضوعات اصلی این کتاب است.  

کتاب «فیزیولوژی پزشکی گایتون» با شمارگان دو هزار و 200 نسخه در 768 صفحه، به بهای 40 هزار تومان از سوی انتشارات ابن‌سینا منتشر شده است.

«فارماکولوژی پایه و بالینی کاتزونگ»
«فارماکولوژی پایه و بالینی کاتزونگ» نوشته و ترجمه علیرضا فتح‌الهی، خسرو سبحانی به همت انتشارات ارجمند به بازار نشر پزشکی عرضه شده است.

«اصول پایه»، «داروهای سیستم خودكار»، «داروهای قلبی عروقی ـ كلیوی»، «داروهای موثر بر سیستم عصبی مركزی» و «داروهای مورد استفاده در درمان بیماری‌های خون، التهاب و نقرس از‌ جمله مباحث این کتاب است.

کتاب «فارماکولوژی پایه و بالینی کاتزونگ» در 982 صفحه، به بهای 55 هزار تومان از سوی انتشارات ارجمند منتشر شده است.

«ایمونولوژی سلولی و مولکولی ابوالعباس»
«ایمونولوژی سلولی و مولکولی ابوالعباس» نوشته لیچمن، پیلای با ترجمه عبدالحسین کیهانی، محمدمهدی محمدی، منصور گتمیری، محسن عبدالملکی و وحید عیدخانی از سوی انتشارات ارجمند منتشر شده است.

ایمنی‌شناسی موضوع اصلی این کتاب است. «نقایص ایمنی مادرزادی و اکتسابی»، «سلول‌ها و بافت‌های سیستم ایمنی»، «مهاجرت گلبول‌های سفید»، «ایمنی ذاتی»، «آنتی‌بادی‌ها و آنتی‌ژن‌ها»، «مولکول‌های کمپلکس اصلی»، «گیرنده‌‌های ایمنی و انتقال پیام»، «تکامل لنفوسیت‌ها و بازآرایی ژن‌ها»، «فعال شدن لنفوسیت‌های T»، «تمایز و اعمال سلول‌های T اجرایی»، «تمایز و عملکرد سلول‌ها»، «فعال شدن سلول‌های B» از‌جمله موضوعات این کتاب است.

کتاب «ایمونولوژی سلولی و مولکولی ابوالعباس» با شمارگان بک‌هزار نسخه در 828 صفحه، به بهای هزار تومان از سوی انتشارات ارجمند منتشر شده است.

«مرجع کامل لیزر در دندانپزشکی»
کتاب «مرجع کامل لیزر در دندانپزشکی» نوشته عباس کمالی و ترجمه مشترک امیر مزیدی شرف‌آبادی، پریزاد کیامیری، امیر مزیدی‌شرف‌آبادی، سعید محمدی‌اصل، دل‌آرا اعتمادیان، نیلوفر اخوان‌ثالث، نگار رزاقی، فریال فرنیان، شبنم مرادی، صبا میرزائیان، ملیکا قندهاری، مریم کوکوئی‌نژاد و غزاله افسردیر به همت انتشارات رویان‌پژوه منتشر شده است.

بررسی و معرفی کاربرد لیزر در دندانپزشکی با رویکرد درمانی موضوع اصلی این کتاب است.
   
کتاب «مرجع کامل لیزر در دندانپزشکی» با شمارگان 500 نسخه در 400 صفحه، به بهای 16 هزار تومان از سوی انتشارات رویان‌پژوه منتشر شده است.

«ژنتیک پزشکی تامیسون»
کتاب «ژنتیک پزشکی تامیسون» به قلم نوسبوم، مكينز، ويلارد تدوین و با ترجمه یگانه اسحاق‌خانی، دکتر شیرین قدمی و مجتبی صفاری و از سوی انتشارات ابن‌سینا منتشر شده است.  
پزشکی پایه و ژنتیک از موضوعات اصلی این منبع دانشجویان پزشکی است. استقاده از تصاویر و جدول‌های رنگی از مهم‌ترین ویژگی‌های این کتاب به حساب می‌آید.  

کتاب «ژنتیک پزشکی تامیسون» با شمارگان یک‌‌هزار نسخه در 841 صفحه، به بهای 65 هزار تومان از سوی انتشارات ابن‌سینا منتشر شده است.     
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251903