قصه‌های پوک برای بچه‌های کله‌پوک آماده انتشار شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۰
 
 
نوید سیدعلی‌اکبر، از تالیف مجموعه سه جلدی «قصه‌های پوک برای بچه‌های کله‌پوک» خبر داد و گفت که این مجموعه را برای چاپ به نشر هوپا تحویل داده است.
 
نوید سیدعلی‌اکبر در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره آثار در دست تالیفش اظهار کرد: به تازگی مجموعه سه جلدی با عنوان «قصه‌های پوک برای بچه‌های کله‌پوک» را برای چاپ به انتشارات هوپا تحویل داده‌ام. البته جلد اول این مجموعه با عنوان «من اچونه‌ام در رو باز کنید» قبلا منتشر شده بود اما بعد از آماده شدن دو جلد بعدی، جلد نخست هم با طرح جلد و ویرایش جدید آماده شد و «قصه‌های پوک برای بچه‌های کله‌پوک» به صورت مجموعه کامل منتشر خواهد شد.
 
این نویسنده ادامه داد: کودکان و نوجوانان در این مجموعه با چند تا بچه‌ کله‌پوک مانند اچونه، هنچیل، هوچی‌پوچی، تی‌تی، چیناچیل، هاچول، گینگول و... آشنا می‌شوند که آن‌قدرها هم کله‌پوک نیستند اتفاقاً خیلی هم زبر و زرنگ و آبِ زیرِ کاه هستند و بزرگترهایشان را ذلّه کرده‌اند. در جلد دوم و سوم نیز دو بچه‌ دیگر به نام «خل» و «چل» به آنها اضافه می‌شوند. دو بچه‌ شیطان و کله پوک که ذهنشان به صورتی عجیب و غریب کار می‌کند و سعی می‌کنند چیزهای جدید اختراع کنند اما اغلب اوقات خرابکاری می‌کنند.
 
سیدعلی اکبر درباره سایر آثارش نیز گفت: همچنین کتاب داستان «بارلی بادکنک فروش» که یک داستان تصویری برای کودکان است را برای چاپ به انتشارات علمی - فرهنگی تحویل داده‌ام.

نوید سیدعلی‌اکبر، نویسنده کودک و نوجوان در سال 1362 متولد شده و دانش‌آموخته مرمت آثار تاریخی است. داستان‌های وی تا به حال جوایز بسیاری مانند جایزه مشترک شورای کتاب کودک و یونیسف در زمینه کودکان با نیازهای ویژه برای کتاب «بیداری خرگوش‌های سفید»، نشان لاک‌پشت پرنده نقره‌ای برای کتاب «بابای من با سس خوشمزه‌ است» و برگزیده جایزه ادبی اصفهان برای کتاب «بچه‌غول باید توی مدرسه بماند» دریافت کرده است. از جمله آثار سیدعلی‌اکبر می‌توان به «پریزادان درخت سیب»، «غول ده کله»، «ملیکا و گربه‌اش» و مجموعه 8 جلدی «قصه‌های کره‌الاغ باهوش» اشاره کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 252051