یوسی آدلر اولسن، پرفروش‌ترین نویسنده دانمارک در نمایشگاه کتاب بلگراد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۷
 
 
در بزرگترین نمایشگاه کتاب صربستان که با تمرکز بر ادبیات زبان آلمانی و با شعار «کلید دست کتاب­‌هاست» افتتاح شد، یوسی آدلر اولسن، نویسنده دانمارکی به معرفی آثارش می­‌پردازد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بزرگترین نمایشگاه کتاب صربستان که با تمرکز بر ادبیات زبان آلمانی و با شعار «کلید دست کتاب­‌هاست» افتتاح شد، یوسی آدلر اولسن، نویسنده دانمارکی به معرفی آثارش می­‌پردازد. آدلر اولسن که به کتا‌‌ب‌های جنایی‌­اش شهرت دارد و جوایز متعددی برای آثارش دریافت کرده، در شصت و دومین نمایشگاه بلگراد حضور دارد تا مستقیما با مخاطبان خود دیدار کند.

این نویسنده که در جوانی در گروه‌­های پاپ کشورش گیتار می‌نواخت، تا پیش از بیست و چهار سالگی که شروع به نوشتنِ ادبیات غیرداستانی کرد، موفق به اخذ مدارک تحصیلی در رشته‌های پزشکی و جامعه­‌شناسی شد و همزمان با نوشتن به ساختن فیلم پرداخت. او در سال نود و پنج و در سن چهل و پنج سالگی به صورت تمام وقت شروع به نوشتن رمان کرد. کتاب­‌های او تا کنون به بیش از چهل زبان ترجمه و منتشر شده است. جز دانمارک، رمان‌های او بارها و بارها در کشورهای نروژ، آلمان و هلند، اتریش، ایسلند، فرانسه، اسپانیا و... در صدر پرفروش‌­ها بوده و نیویورک تایمز به تکرار نام این نویسنده در فهرست پرفروش‌هایش عادت دارد.

از معروف‌­ترین آثارش که به پرده سینما نیز راه یافته می­‌توان به نگهبانِ دلایلِ گمشده اشاره کرد که در سال 2007 نوشته شده است. دو فیلم غایب (2014) و  توطئه‌­ی ایمان (2016) نیز از آثار او اقتباس شده‌­اند. او برای کتاب زنی در بورت جایزه بزرگ خوانندگان مجله ال را در سال 2012 دریافت کرد و در سال 2013 نامزد جایزه ایمپک دوبلین شد.

از این نویسنده تا کنون هیچ کتابی به زبان فارسی برگردانده نشده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 253178