علی فریدونی:

استقبال از گرنت در فرانکفورت دور از انتظار بود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۵
 
 
دبیر طرح حمایت از ترجمه و انتشار کتاب ایرانی‌(گرنت) با اشاره به حمایت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی در موفقیت معرفی طرح گرنت در نمایشگاه فرانکفورت استقبال از طرح گرنت در نمایشگاه کتاب فرانکفورت را خارج از تصور اعلام کرد.
 
علی فریدونی، مدیر کل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر طرح حمایت از ترجمه و انتشار کتاب ایرانی‌(گرنت) در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) با اشاره به اصلاح آئین‌نامه‌های طرح گرنت پیش از نمایشگاه فرانکفورت گفت: با اصلاح آئین‌نامه، گرنت فقط شامل ترجمه می‌شود در حالی‌که پیش از این، خرید کتاب نیز در این طرح وجود داشت. اما در حال حاضر ارائه قرارداد از سوی پیشنهاد‌دهنده، مهم‌ترین پیش‌شرط‌ تخصیص این حمایت است که طی آن، ناشر خارجی براساس این طرح بازار‌یابی، توزیع و انتشار کتاب را بر عهده دارد.

توجه به جایگاه صنف، همچنین عضویت رئیس اتحادیه ناشران و مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌‌های فرهنگی در شورای سیاستگذاری از دیگر تغییرات آئین‌نامه طرح گرنت است.

به گفته این مقام مسئول، براساس اصلاح آئین‌نامه، طرح گرنت نخستین‌بار در نمایشگاه کتاب فرانکفورت در غرفه‌ای مستقل معرفی شد. فریدونی در ادامه با اشاره به دستاورد معرفی گرنت در شصت‌ونهمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت گفت: حمایت از ترجمه حدود 50 عنوان کتاب از مهم‌ترین دستاورد‌های معرفی طرح گرنت در این دوره از نمایشگاه است که  این میزان استقبال، بیش از انتظار ما بود.

مدیر کل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ترجمه و انتشار کتاب ایرانی(گرنت) اظهار داشت: تقاضا‌های مطرح شده در نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری، بررسی می‌شود.  
دبیر طرح حمایت از ترجمه و انتشار کتاب ایرانی (گرنت) با تاکید بر نقش حمایتی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی در معرفی مناسب طرح گرنت ادامه داد: حضور مستقل، شرکت‌ در نشست‌های تخصصی کشور‌های صاحب طرح گرنت نیز از دیگر برنامه‌های موفق معرفی این طرح بود.  
    
فریدونی با تاکید بر تاثیر نقش حمایتی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی در معرفی طرح گرنت افزود: در نمایشگاه فرانکفورت، برنامه‌‌ریزی و هماهنگی قابل قبولی بین شورای سیاست‌گذاری و موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی برای معرفی طرح گرنت انجام شد و در نمایشگاه‌های آینده، قطعا شاهد رشد و پیشرفت این طرح حمایتی خواهیم بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 253395