اعلام آمار تفکیکی کتاب‌های هفدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۸
 
 
سخنگوی هفدهمین دوره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس، ضمن اعلام آمار تفکیکی آثار ارسالی به دبیر‌خانه گفت: مشارکت نویسندگان در بخش خاطره بیشتر بوده است.
 
دکتر محسن شاهرضایی، سخنگوی هفدهمین دوره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره آمار تفکیکی گروه‌های داوری این دوره را اعلام کرد: در مجموع یک‌هزار و 702 عنوان کتاب به دبیر‌خانه هفدهمین دوره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس ارسال شده است.
 
به گفته شاهرضایی، بخش خاطره 496 و مستند با 451 بیشترین آمار و بخش‌های منابع و مرجع و  پژوهش‌های هنرهای تجسمی با چهار  و دو اثر کمترین سهم را به خود اختصاص دادند.  
 
سخنگوی هفدهمین دوره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس در ادامه درباره سهم دیگر آثار در این دوره افزود: بنابرای اعلام دبیر‌خانه در بخش پژوهش‌های نظامی و سیاسی، 141 عنوان، «داستان  بزرگسال»  121 عنوان، «زندگینامه داستانی» 84  و «شعر و نثر ادبی»  78 عنوان دریافت شده است.
 
شاهرضایی ادامه داد: به تفکیک در بخش‌های  «پژوهش‌های فرهنگی _اجتماعی» 74، «داستان کودک و نوجوان» 61 و در بخش تاریخ شفاهی 31 کتاب ارسال شده است. نویسندگان و پژوهشگران همچنین در بخش شعر کودک و نوجوان و خاطره کودک و نوجوان به ترتیب 25 و 22 عنوان کتاب به دبیر خانه ارسال کرده‌اند؛ علاوه براین در بخش پژوهش‌های ادبی، هنر‌های تجسمی نیز شاهد مشارکت نویسندگان با ارسال 20 و 18 عنوان کتاب هستیم.
 
سخنگوی هفدهمین دوره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس گفت: پژوهشگران در بخش ترجمه با ارسال 18 و در بخش بین‌الملل با 18 عنوان در این دوره مشارکت داشته‌اند. علاقه‌مندان به بخش توطئه‌های داخلی و داعش و گروه‌های تکفیری به ترتیب 9 و هشت عنوان اثر به دبیر‌خانه ارسال کرده‌اند. هنر‌های نمایشی 9 و پژوهش‌ هنر‌های نمایشی 6 عنوان را به خود اختصاص داده‌اند همچنین در بخش‌های منابع مرجع و پژوهش هنرهای تجسمی نیز شاهد ارسال چهار و دو عنوان کتاب هستیم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 253830