پیشنهاد مطالعاتی پدر علم نجوم آماتوری ایران :

نجوم را به زبان ساده بخوانید

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۶
 
 
احمد دالکی پدر نجوم آماتوری ایران کتاب «نجوم به زبان ساده» را برای مطالعه آخر هفته پیشنهاد می‌دهد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) احمد دالکی پدر علم نجوم آماتوری ایران کتاب «نجوم به زبان ساده» نوشته مایردگانی را به علم‌دوستان معرفی کرد.
 
نجوم به زبان ساده
این اثر نوشته مایردگانی با ترجمه محمدرضا خواجه پور است. هر فصل این کتاب اطلاعات دقیقی درخصوص جهان و تاریخچه آن، طیف نگاری و کاربرد آن در نجوم، ستاره‌ها و کهکشان‌ها و منظومه شمسی را دربر دارد. شیوه یافتن و دیدن ستاره‌ها با روش‌های مختلف ” با تلسکوپ یا بدون تلسکوپ” باتوجه به مکان و موقعیت ستاره‌ها را در آسمان بیان می‌کند. در پایان هرجلد واژه نامه دوزبانه نجومی آمده‌است.


جلد اول آن در ۱۸۶ صفحه شامل کلیات ستارگان و کهکشان‌ها و جلد دوم در ۳۵۸ صفحه درباره منظومه شمسی است. این کتاب شامل ۱۸ فصل است که تمام مباحث مقدماتی مورد نیاز یک منجم آماتور را دارا است. عددهای به کاربرده شده در این کتاب بیشتر به صورت تقریبی می‌باشد اما از نظر محتوا برای کار آماتوری مناسب است. هر فصل این کتاب اطلاعات دقیقی درخصوص جهان و تاریخچه آن، طیف نگاری و کاربرد آن در نجوم، ستاره‌ها و کهکشان‌ها و منظومه شمسی را دربر دارد. شیوه یافتن و دیدن ستاره‌ها با روش‌های مختلف ” با تلسکوپ یا بدون تلسکوپ” باتوجه به مکان و موقعیت ستاره‌ها را در آسمان بیان می‌کند. در پایان هرجلد واژه نامه دوزبانه نجومی آمده‌است.

کتاب «نجوم به زبان ساده» در 512، به شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی انتشارات گیتاشناسی به چاپ رسیده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 253937