مجموعه داستان "داستان‌های شهروندی" برای کودکان منتشر شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۶
 
 
مجموعه "داستان‌های شهروندی " نوشته فاطمه‌علی‌پور است که نگارش آن بر اساس داستان‌پردازی و فضاسازی خلاقانه مبتنی با روحیه کودکانه صورت گرفته است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، فاطمه علی پور (آزاده آبتین)، نویسنده و مدیر مسئول انتشارات "آبتین رسانه هنر"  از انتشار مجموعه  کتاب‌‌های داستان‌های شهروندی برای کودکان و نوجوانان خبرداد.

 وی آموزش‌های شهروندی را جهت برخورداری از جامعه‌ای پویا ،قانون مدار و آشنا به حقوق ومسئولیت‌های شهروندی ضروری دانست و اظهار کرد:کودکان و نوجوانان آینده‌ساز کشور هستند و برای داشتن جامعه‌ای بهتر باید از هم‌اکنون آنها را با حقوق و مسئولیت‌های اجتماعی‌شان آشنا کنیم.

علی‌پور در همین رابطه با بیان اینکه جامعه‌ی خوب بدون مشارکت شهروندان دست نیافتنی است، افزود: هدف از انتشار این مجموعه‌ کتاب در درجه نخست دعوت از کودکان ونوجوانان به مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی -شهروندی است.

ناشر و نویسنده، مجموعه "داستان‌های شهروندی " در  ادامه  آشنایی با سبک زندگی مبتنی بر قانون‌مداری  و مشارکت اجتماعی را در کنار آموزش الگوهای صحیح مصرف و حراست از محیط زیست را از مهم‌ترین اهداف مجموعه داستان‌های شهروندی برشمرد.

 این ناشر افزون برآنچه گفته شد، فضاسازی کودکانه و طراحی داستان‌های زیبا برای انتقال مفاهیم سنگین حقوقی-اجتماعی را از دیگر خصوصیات این مجموعه کتاب دانست و افزود: جهت آشنایی کودکان با مفاهیمی همچون قانون ،مشارکت‌های اجتماعی ، انرژی‌های نو ،آلودگی هوا و استفاده از حمل ونقل عمومی، داستان‌پردازی خلاقانه و فضاسازی خاصی  مبتنی با روحیه کودکانه  و توسط  گروهی حرفه‌ای از کارشناسان در زمینه‌های گوناگون پژوهشی ،ادبی ،داستانی ، هنری و غیره صورت گرفته است.

فاطمه علی‌پور در ادامه از حدود یک دهه فعالیت پژوهشی و استفاده از  تجربه فعالیت مطبوعاتی جهت نگارش این مجموعه کتاب سخن گفت و افزود: این مجموعه با همکاری حرفه‌ای " سامان پارسامنش" پژوهشگر و نویسنده، "سعیده منصوری فرد" تصویرگر و "اعظم علیپور" مشاور هنری ، ویراستار و همچنین "حسین علی پور "به عنوان روابط عمومی تهیه شده است.

وی در پایان با گلایه از عدم حمایت سازمان‌های دولتی به ویژه درحوزه مدیریت شهری ومحیط زیست از این مجموعه کتاب ، خاطرنشان کرد : تاکنون تمام هزینه‌های صورت گرفته بابت تهیه این مجموعه با هزینه انتشارات آبتین رسانه هنر صورت گرفته و سازمان‌های ذی‌ربط، علی‌رغم تاکید قانون مبنی بر حمایت از فعالیت‌های فرهنگی تا کنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده‌اند.

 مجموعه کتاب‌های "داستان‌های شهروندی"  تحت ۱۲ عنوان کتاب و با عنوان‌هایی مانند "دمی گوجه مادر بزرگ وبرکت خدا"، "مادربزرگ و غول سیاه آسمان"، "دوقلوها وغول زباله‌ها"، " خاله آذر ،چوب جادو و کوچه عروسک‌ها"، " آب دزدک بی ادب تنبیه باید گردد"، "عمو سبزی فروش وشهریاران کوچک شهر ما"، " دردانه حسن کبابی وانتخابات مدرسه "، "دوقلوها ، غول چراغ جادو و آسمان آبی"، " دخترک شاعر ،خانه فرفره‌ای وپرستار زمین"، "پتوی جادویی خانه ما"، "علی تپل و قصر شکلاتی شهر ما" و "خبرنگاران کوچک شهر ما " از اوایل آبان ماه روانه بازار کتاب شد.

 فاطمه  علی پور با بیش ۱۵ سال فعالیت در عرصه مطبوعات نوشتاری و ساخت مستندهای تصویری، هم‌اکنون در عرصه هنرهای نمایشی و ادبیات کودک فعالیت دارد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254031