تشریح مبانی فروش حق نشر اثر در قالب یک کتاب

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۵
 
 
انتشارات ویژه‌نشر، کتاب «فروش حق‌نشر اثر» نوشته لینت اُوِن را با ترجمه محمود صادقی منتشر کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «فروش حق‌نشر اثر(مکتوب، هنری، دیجیتال، سمعی‌وبصری)» چنانچه از عنوان آن برمی‌آید، به تشریح مباحثی در موضوع حقوق ناشر و حقوق پدیدآور اختصاص دارد.

«فروش حق‌نشر اثر» در سراسر دنیا به‌عنوان راهنمایی مطمئن و فراگیر در تمامی جنبه‌های حقوقیِ فروش و همکاری در نشر شناخته شده است. تعاریف بسیار روشن و دقیق این کتاب از قانون حق‌نشر (Copyright) تحسین‌برانگیز است و تمامی جنبه‌های حق‌نشر را شامل می‌شود. این کتاب پیچیدگی‌های به‌سرعت درحال تغییر و گیج‌کننده حقوق مربوط به دنیای نشرِ دیجیتال را به‌خوبی شرح و تبیین می‌کند.

مخاطبِ این اثر از‌جمله حقوقدانان، مدیران و صاحبان صنعت چاپ‌و‌نشر و ناشرین می‌توانند از این کتاب به‌عنوان یک استاندارد در زمینه‌هایِ حقوقیِ فعالیت‌های خود بهره ببرند؛ همچنین، برای نویسندگان حرفه‌ای که برای هموارتر‌ساختن مسیرهای تعامل و گفت‌وگویِ مؤثر با ناشرین و سازمان‌های مرتبط با چاپ‌و‌نشر می‌کوشند، بسیار سودمند است.

محمود صادقی، مترجم این کتاب متولد 1341، دارای درجه دکترای حقوق خصوصی، متخصص و پژوهشگر حقوق خصوصی و حقوق مالکیت فکری، همچنین، عضو هیئت‌علمی دانشگاه تربیت‌مدرس، دانشیار حقوق خصوصی، مدیرگروه حقوق مالکیت فکری دانشگاه تربیت مدرس، وکیل پایه‌یک دادگستری و نماینده مجلس شورای اسلامی است.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254281