۱
 
مدیر کافه کتاب آفتاب مشهد:

برخوردهای رضا امیرخانی در جذب مخاطب او موثر بوده

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۱
 
 
عابس قدسی می‌گوید: این حجم مخاطبان که برای جشن امضا و رونمایی کتاب‌های مصطفی مستور و رضا امیرخانی آمدند درواقع در بازار بی رونق کتاب، روزنه امیدی برای ناشران و نویسندگان ایجاد کردند و به گونه‌ای امیدواری به همه ما تزریق شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)  مراسم جشن امضا و رونمایی از کتاب تازه رضا امیرخانی«ر‌ه‌ش» روز گذشته جمعه 20بهمن در کافه کتاب آفتاب مشهد برگزار و با استقبال زیاد دوستداران این نویسنده مواجه شد.

رضا امیرخانی در ابتدای این جلسه گفت: استقبال از هر کتابی، فارغ از اینکه کتاب من باشد، اتفاق خجسته‌ای است و باید اعتراف کنم که «ارمیا»، نخستین رمان من، سال‌ها در همان چاپ اول ماند و حالا بعد از بیست و چند سال کتاب‌هایم مخاطب خود را دارد.

امیرخانی افزود: موضوع «رهش» توسعه شهری است و تاثیرات آن را بر عرصه‌های زندگی انسان معاصر در قالب داستان زوجی معمار در تهران امروز به تصویر می‌کشد و نامش، «رهش» را به روش‌های مختلفی می‌توان تفسیر کرد.

 عابس قدسی مدیر کافه کتاب آفتاب مشهد هم، در گفت‌وگو با ایبنا گفت: این برنامه از چهار،پنج روز پیش اطلاع‌رسانی شده بود. در جلسه قبل که با حضور حسین دهباشی برگزار شد، نیز استقبال و حضور مردم خوب بود اما جلسه جشن امضای کتاب رضا امیرخانی شلوغ‌ترین جلسه ما تا به اکنون بوده است.

مدیر انتشارات سپیده‌باوران افزود: این مراسم درواقع پنجمین جلسه رسمی ما بود که در کافه کتاب خورشید برگزار شد، چون پیش از این جلسات ما غیررسمی و پاتوقی بود.

قدسی درباره میزان حضور و استقبال مردم بیان کرد: راستش ما خودمان هم غافلگیر شدیم، من برای آوردن آقای امیرخانی به فرودگاه رفته بودم، وقتی به محل رونمایی رسیدیم با حجم زیادی از جمعیت مواجه شدیم که از ساعت 5 آمده بودند و تا ساعت 9:30دقیقه هم در محل حضور داشتند.

 مدیر کافه کتاب آفتاب مشهد ادامه داد: به نظرم این اتفاق باید تحلیل شود. این حجم مخاطبان که برای جشن امضا و رونمایی کتاب‌های مصطفی مستور و رضا امیرخانی آمدند درواقع در بازار بی رونق کتاب، روزنه امیدی برای ناشران و نویسندگان ایجاد کردند و به گونه‌ای امیدواری به همه ما تزریق شد. با برخورد منفی و گفتن اینکه مردم ما کتاب نمی‌خوانند کاری از پیش نمی‌رود، به نظر من برخوردهای رضا امیرخانی بسیار در جذب مخاطب او موثر بوده است در خلق و خوی شخصی نقش رهبر را بازی نمی‌کند و قصد رهبری ندارد، با مخاطب متواضعانه برخورد می‌کند، و به نظرم این دلیل این استقبال از آثار اوست


 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257644
 


 
کتابفروش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۸:۰۰:۳۳
ایبنا با سرعت خبرهای مربوط به کتاب را پوشش می‌دهد. از آقای جلیسه متشکرم. حمایت ایشان از کتاب ستودنی است. (224300)