تاسیس کافه کتاب در اصفهان در انتظار تدوین آئین‌نامه

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹
 
 
دبیر ‌کارگروه کتاب و کتابخوانی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان اصفهان، با اشاره به چاپ نزدیک به دو هزار عنوان کتاب در این استان طی سال جاری و درخواست تاسیس کافه کتاب در این استان خبر داد.
 
آذر‌میدخت فرهیخته‌والا، دبیر ‌کارگروه کتاب و کتابخوانی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان اصفهان در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره تاسیس کافه کتاب‌ در این استان بیان کرد: تاسیس «کافه کتاب» در استان اصفهان به‌طور رسمی آغاز نشده هر چند که طی دو سال گذشته درخواست‌های شفاهی و کتبی از سوی کتابفروشان به اداره ارشاد استان اعلام شده است.
 
به گفته فرهیخته‌والا، اصفهان نخستین استان کشور است که بر اساس ضوابط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پروانه تاسیس کتابفروشی صادر کرده و قطعا آغاز فرآیند تاسیس کافه کتاب،‌ جریان کتاب و کتابخوانی به‌ویژه در بین جوانان را تقویت می‌کند.
 
فرهیخته‌والا با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به مقوله کافه کتاب در استان اصفهان ادامه داد: هنوز آیین‌نامه تاسیس کافه کتاب از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اداره کل فرهنگ و ارشاد استان اصفهان ابلاغ نشده است؛ به‌عبارت دیگر هنوز برای دریافت مجوز از مدیریت فرهنگی اقدام نکرده‌ایم.
 
این مقام مسئول در اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تاکید کرد این نهاد به شرط دریافت مجوز مشتاقانه آماده تاسیس کافه کتاب در استان اصفهان است.
  
دبیر ‌کارگروه کتاب و کتابخوانی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان البرز درباره آمار صدور مجوز و چاپ کتاب در این استان گفت: طی سال جاری نزدیک به دو هزار کتاب از سوی اداره ارشاد استان مجوز چاپ دریافت کرده‌اند و منتشر شده‌اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257680