۱
 
سومين خيريه اسفندگان كتاب برگزار شد

مردم به نفع توانمند سازی ناتوانان کتاب خریدند

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۹
 
 
سومین خیریه اسفندگان دهم اسفند ماه از ساعت سه عصر تا نه شب با حضور سی و سه نویسنده و بیش از بیست ناشر برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، سومين خيريه اسفندگان كتاب، بعد از ظهر امروز، پنج شنبه، 10 اسفندماه مصادف با روز جهاني كتاب برگزار شد. بيش از 100 عنوان كتاب از سي و سه نويسنده از بيست و دو ناشر در سومين خيريه اسفندگان كتاب در معرض فروش قرار گرفت و نويسندگان اين كتاب‌ها با حضور در فروشگاه كتابفروشي ثالث، آثار خود را براي مخاطبان امضا كردند.

محمد جواد حق شناس، رئيس كميسون  فرهنگي و اجتماعی شوراي اسلامي شهر تهران، علي عطا، عضو شوراي اسلامي شهر تهران، نيكنام حسيني‌پور، سرپرست موسسه خانه كتاب، افشين داور پناه، معاون فرهنگي موسسه خانه كتاب، رضا نوعي، مدير كميته بين المللي نمايشگاه كتاب تهران، اسدالله امرايي، اصغر نوري، شقايق قندهاري، مریوان حلبچه‌ای، رسول یونان، سپیده ابرآویز، منصور علیمرادی،‌ نسيم مرعشي، مهدي يزداني خرم، مريم حسينيان، میترا معینی، آيدا مرادي آهني، رامبد خانلرى، نسرین قربانی، بهاره ارشد ریاحی، آلاله سلیمانی و مريم سميع زادگان از جمله كساني بودند كه از سومين خيريه اسفندگان كتاب ديدار و خريد كردند.

شهره احدیت، فرشته احمدی، کیوان ارزاقی، مهدی افروزمنش، محمدهاشم اکبریانی، میترا الیاتی، نازنین جودت، سروش چیت ساز، محمد حسینی، امین حسینیون، سینا دادخواه، مهدی ربی، محمدرضا زمانی،امیرحسین شربیانی، علی شروقی، محمدحسن شهسواری، آرش صادق‌بیگی، محمدرضا صفدری، محمد طلوعی، سعید عباسپور، عالیه عطایی، لیلی فرهادپور، الهام فلاح، کاوه فولادی‌نسب، ضحی کاظمی، جواد ماه‌زاده، کامران محمدی، حسن محمودی، پروین مختاری، مهام میقانی، فرشته نوبخت و پیمان هوشمندزاده نويسندگاني بودند كه آثارشان در اين خيريه به فروش رفت.محمد حسيني از برگزاركنندگان خيريه اسفندگان كتاب در گفت‌و گو با ايبنا درباره سومين دوره گفت: 
خیریه اسفندگان هر سال در یکی از روزهای اسفندماه با همکاری جمعی از نویسندگان نامدار معاصر به میزبانی یک کتابفروشی برگزار می شود و کلیه درآمد حاصل از فروش را به خیریه معتبری می‌سپارد تا در آستانه نوروز سهمی داشته باشد در رفع نابرابری های اجتماعی.

اين نويسنده ادامه داد: استقبال بی نظیر مردم در این سه سال پیاپی این روز را به روزی از یادنرفتنی برای کتاب و داستان ایرانی بدل کرده است. همه نویسندگان خیریه از مردم که صمیمانه در خیریه شرکت کردند سپاسگذار است و قدر می‌داند.

مولف «آبي‌تر از گناه» افزود:پس از برگزاری مراسم به نماینده خیریه که در مراسم هم حضور داشته، مبالغ فروش را اعلام می‌کنیم و روز پایان فعالیت خیریه روزی است که چک متعلق به خیریه حمایت شده را تحویل بدهیم و ما موظف هستیم که کل فرآیند سومین خیریه اسفندگان کتاب را تا قبل از روز 28 اسفند که شامل، مبالغ  کل فروش کتاب، تسویه با ناشرها و مشخص شدن میزان تعلق یافته به خیریه را مشخص کنیم.

ویراستار نشر ثالث همچنین گفت: این برنامه هر سال از یک موسسه خیریه حمایت می‌کند و حاصل فروش یک روزه خود را به آن خیریه اختصاص می‌دهد.  امسال این خیریه موسسه «مهروماه» را که موسسه‌ای در جهت توانمندسازی زنان و کودکان آسیب‌دیده است انتخاب کرده است.

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 258398
 


 
هلیا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۲-۱۱ ۰۱:۳۵:۳۸
به قوت دو سال قبل نبود. شاید نباید در روز دربی گذاشته می‌شد (224559)