«بهمن برنا» با چه آثاری در حوزه جامعه‌شناسی به نمایشگاه کتاب می‌آید؟

عرضه جدیدترین کتاب عباس عبدی و حسن محدثی
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۰
 
 
مدیر انتشارات «بهمن برنا» ناشر تخصصی حوزه جامعه‌شناسی گفت: این نشر در سی و یکمین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران با عناوین جدید در حوزه جامعه‌شناسی حضور خواهد یافت. به گفته وی امسال آثاری چون «عیار جامعه‌شناس در بوته نقد» به قلم عباس عباس عبدی و حسن محدثی گیلوایی عرضه می‌شود.
 
محمد شاپوری، مدیر انتشارات «بهمن برنا» که ناشر تخصصی حوزه جامعه‌شناسی است، در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره تازه‌های نشر خود در سی و یکمین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران عنوان کرد: امسال تعدادی از عناوین جدید منتشر شده بهمن برنا در نمایشگاه ارائه می‌شود که از آن جمله می‌توان به کتاب «عیار جامعه‌شناس در بوته نقد» نوشته عباس عبدی و حسن محدثی گیلوایی اشاره کرد که به نقد و بررسی آرا فرامرز رفیع‌پور جامعه‌شناس ایرانی می‌پردازد. همچنین کتاب‌های «تله‌های فروش» با ترجمه احمد راه‌چمنی، «گروه‌درمانی اعتیاد» نوشته حسین ابوالحسن تنهایی و مهناز علیزاده و «جامعه‌شناسی سینمایی» نوشته ساترلند با ترجمه پروفسور تنهایی از دیگر آثار جدید بهمن برناست.

به گفته وی، کتاب «گروه‌درمانی اعتیاد» اثری است که تلاش می‌کند به روش‌های غیر پزشکی برای ترک اعتیاد بپردازد. به اعتقاد مولفان معتاد به دلیل طرد از گروه روی به اعتیاد می‌آورد و به همین دلیل برای ترک مواد هم باید به همراه خانواده‌اش تلاش کرد تا بار دیگر ارزش‌ها و هنجارهای لازم را در او ایجاد و اعتمادسازی کرد. تنهایی در این کتاب در دو بخش نظری و عملی به موضوع پرداخته و در بخش عملی با افراد معتادی که در حال ترک هستند یا ترک کرده‌اند مصاحبه داشته است. اما کتاب «جامعه‌شناسی سینمایی» نیز می‌کوشد تا کالبدشکافی درباره فیلم‌های هالیوودی داشته باشد.

شاپوری درباره کتاب «مبانی و اصول کارآفرینی اجتماعی» نیز عنوان کرد: این کتاب نیز به تالیف مهرداد نوابخش و احسان قاسمی تلاش می‌کند تا به تفاوت‌های کارآفرینی اجتماعی با سایر کارآفرینی‌ها و تاثیرگذاری آن در سطح جامعه بپردازد. البته در کتاب به تجربه‌های بومی هم اشاره شده است. 

مدیر انتشارات بهمن برنا در ادامه با بیان اینکه افزایش بهای دلار و عدم تامین کاغذ نیاز موجب شده تا آثار در دست انتشار این مجموعه برای نمایشگاه کتاب هنوز آماده نباشد، گفت: چنانچه این مشکل برطرف شود ما برای نمایشگاه کتاب عناوین جدیدی را چون رویکرد تحلیلی به جامعه‌شناسی آموزش و پروش نوشته محمدرضا ایرانمنش، بازشناسی تحلیلی نظریه‌های مدرن جامعه‌شناسی؛ مدرنیته آغازین نوشته حسین ابوالحسن تنهایی، جامعه‌شناسی مصرف و بازار کاربران در جامعه ایران به قلم همین نویسنده، نظریه‌های تغییر اجتماعی به ترجمه منصور وثوقی و مینا غریب و فرهنگ‌شناسی در قرآن کریم به کوشش فرهاد امام جمعه منتشر خواهیم کرد.

«بهمن برنا» ناشر تخصصی حوزه جامعه‌شناسی است که سالهاست در این حوزه فعالیت می‌کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259612