شماره جدید «نقد و بررسی کتاب تهران» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۲
 
 
شماره جدید فصلنامه «نقد و بررسی کتاب تهران» با مقاله‌ای از محمد استعلامی و مطالبی درباره مرحوم داریوش شایگان منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این شماره از فصلنامه که با طرح جلدی از تصویرگری محمدعلی شیرازی از جنگ رستم و دیو تزئین شده، با شعری از پروین دولت‌آبادی با عنوان «باز می‌آید بهار» آغاز می‌شود.

در این شماره مطالبی چون «قلندریات را قلندریان نسروده‌اند» از محمد استعلامی، «گشتی در فضای شعر فریدون مشیری» از اردشیر لطفعلیان، «فریدون مشیری و صفحات شعر مجله‌ها»، «چند قطعه» از فریدون مشیری، «دمپایی» از کیومرث صابری فومنی، «لیتوگرافی؛ هنری رو به زوال یا زوال رفته» گفت‌وگو با محمد زمانی، «حمزه‌نامه، اثری ماندگار در فرهنگ عامه مردم ایران» از حسن ذوالفقاری، «تصویر مسعود غزنوی در تاریخ بیهقی» از ولی‌الله درودیان، «حکایت مثنوی» از عزت‌الله فولادوندی، «علم بدیع و علم بیان» از ن. چالیوا و «یادبود» از فردریش هولدرین و همچنین «زندگی و آثار تی. اس. الیات» از بهروز ذکاء در بخش ویژه این شماره منتشر شده است.
در بخش خاطرات فرهنگی این مجله نیز یادداشت «مادرم گل یاس بود» به قلم ویکتوریا دانشور و «حیدرعلی خان برومند» نوشته احمد مدنی  منتشر شده است.

در بخش کتاب‌های فارسی مقالاتی با عنوان بوطیقای بوف کور از احمد کاظمی موسوی، وقتی نمک استحاله می‌شود از بیژن نامور، خلق یک ذهن روانکاوانه از توفان گرکانی و... درج شده است.

خواندنیها ونکته‌ها، کتاب‌ها و نشریه‌های تازه، معرفی کوتاه، کندوکاو و ... از دیگر بخش‌های این شماره مجله هستند.

 شماره ۵۸  فصلنامه «نقد و برسی کتاب تهران» با مدیرمسئولی هرمز همایون‌پور  در ۲۰۴ صفحه و با قیمت ۱۷هزار تومان منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261238