۱
 
انجمن نجوم آیاز تبریز برگزار می‌کند:

سومین دوره مسابقه داستان‌نویسی «رویای کهکشانی من»

 
تاریخ انتشار : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۵
 
 
به مناسبت هفته جهانی فضا سومین دوره مسابقه کشوری داستان‌نویسی علمی تخیلی و نقاشی «رویای کهکشانی من» از سوی انجمن نجوم آیاز تبریز مهر ماه سال جاری برگزار می‌شود. این مسابقه که به مناسبت هفته جهانی فضا تدارک دیده شده است فرصتی است برای علاقمندان به نقاشی و نویسندگی تا استعداد خود را این بار در حوزه «نجوم و فضا» بیازمایند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) رقابت داستان‌نویسی «رویای کهکشانی من» با هدف آشنایی بیشتر مردم با اهمیت نجوم، فضا، نقش یافته‌های این حوزه در بهبود زندگی بشر، زیبایی‌های چشم‌نواز آسمان شب و پرورش نیروی تخیل برگزار خواهد شد.

به گفته مریم فخیمی، دبیر انجمن نجوم آیاز تبریز در بخش‌های مختلف این رقابت به کارگیری المان‌های علمی و یا شبه‌علمی دانش نجوم و فضا ضروری است. همچنین نفرات برتر این رقابت در همایش هفته جهانی فضا که در نیمه دوم مهر ۹۷ برگزار خواهد شد معرفی و هدایای آن‌ها اهدا خواهد شد. هدایای این رقابت شامل جوایز نقدی، غیرنقدی و لوح سپاس است.
 
گفتنی است مهلت ارسال آثار تا 15 مرداد ۹۷ است و این زمان تمدید نخواهد شد؛ لازم به ذکر است که پس از مهلت ذکر شده پذیرش هیچ‌گونه آثار از سوی انجمن نجوم آیاز تبریز امکان‌پذیر نخواهد بود.
 
بخش داستان کوتاه علمی تخیلی با موضوع نجوم و فضا
موضوع اصلی آثار باید علمی‌-تخیلی و مرتبط با نجوم و فضا باشد. تنها قالب قابل قبول در مسابقه، داستان کوتاه است. نوشته‌هایی از قبیل: دل‌نوشته، انشا، شعر، داستان بلند و دنباله‌داری که نیمه کاره رها شده باشد و یا فاقد پایان‌بندی باشد پذیرفته نخواهد شد.

رده سنی افراد شرکت‌کننده باید ۱۰ تا ۱۸ سال و ۱۸ سال به بالا باشد؛ همچنین هر شرکت‌کننده می‌تواند فقط یک اثر ارسال کند. حجم آثار ارسالی حداقل ۵۰۰ کلمه و حداکثر ۵ هزار کلمه باشد و داستان‌ها باید صرفا در ژانر علمی‌تخیلی و مرتبط با نجوم و فضا باشند.

داستان‌ها در نرم‌افزار ورد با قالب .doc یا .docx  تایپ شده باشند.  آثاری که در قالب پی‌دی‌اف ارائه شوند پذیرش نمی‌شوند. شرکت‌کنندگان باید توجه داشته باشند که رعایت اصول نگارش در امتیازدهی تاثیرگذار خواهد بود. همچنین داستان‌های ارسالی نباید قبلا در هیچ کتاب، مجله، نشریه و فضای مجازی منتشر شده باشد.

از دیگر قوانین شرکت در این رقابت این است که عنوان نامه‌ الکترونیکی ارسالی، باید «داستان علمی- تخیلی» انتخاب شود و آثار ارسالی پیش از این در هیچ مسابقه‌ یا جشنواره‌ای برگزیده نشده باشند.

علاقه‌مندان می‌توانند برگه مشخصات را وبگاه دانلود کرده بعد از تکمیل به همراه اثر ارسال کنند و نبود برگه مشخصات منجر به حذف اثر از شرکت در رقابت است. لازم به ذکر است که عدم رعایت قوانین منجر به حذف اثر از رقابت می‌شود.

داوری بخش داستان:
داستان‌ها در دو مرحله داوری خواهند شد و داوران مرحله اول بعد از اعلام اسامی داستان‌های راه‌یافته به مرحله نهایی معرفی خواهند شد. شهرام اقبال‌زاده، محمد قصاع، جلال شمع‌سوزان، نوید فرخی داوران مرحله نهایی این رقابت هستند.  
 
شیوه ارسال آثار داستانی
علاقه‌مندان می‌توانند داستان‌های خود را به همراه برگه مشخصات، به نشانی الکترونیکی Ayazastroscifi@gmail.com ارسال کنند و تا ۴۸ ساعت بعد از دریافت آثار داستانی، ایمیلی از طرف انجمن نجوم آیاز ارسال خواهد شد. در صورتی که ارسال‌کنندگان آثار این پیام را دریافت نکردند با دبیر برگزاری تماس حاصل کنند.


انجمن آیاز تبریز هرساله علاوه‌بر برگزاری رقابت داستانی با محوریت نجوم، رقابتی هم در حوزه نقاشی با همین محوریت برگزار می‌کند که شرایط و قوانین و نحوه حضور علاقه‌مندان برای شرکت در رقایت نقاشی«رویای کهکشانی من» در زیر آمده است.

موضوع بخش نقاشی «اولین برخورد انسان با موجودات فضایی» است و رویکرد جشنواره صرفا آثار نقاشی با موضوع مشخص شده است و آثار نگارگری، انیمه، گرافیکی و غیره از سوی دبیرخانه پذیرفته نخواهد شد.

شرکت‌کنندگان رقابت «رویای کهکشانی من» در حوزه نقاشی می‌توانند با رده سنی کمتر از 13 سال و  13 سال به بالا شرکت کنند.

قوانین بخش نقاشی
1.نقاشی‌ها برای مسابقه دیگری ارسال نشده باشد.
2.نقاشی از جایی کپی نشده باشد.
توجه: کمک فکری به کودکان باید به نوعی باشد که نافی خلاقیت آن‌ها نشود.
3.هر شرکت کننده فقط یک اثر می‌تواند ارسال کند.
توضیح: در صورت تمایل می‌توانید توضیحاتی در حد ۱۲۰ لغت درباره اثر بنویسید.
4.نقاشی‌ها روی کاغذ، مقوا یا بوم اجرا شود.
توضیح: شرکت کنندگان در برش آثار آزادند. حداکثر طول و عرض بیشتر از ۷۰ سانتی‌متر نباشد.
5.روش نقاشی آزاد است ( مدادرنگی، گواش، آب‌رنگ و..).
6.هیچ متنی روی نقاشی نوشته نشود.
7.برگه مشخصات را از وبگاه دانلود،تکمیل و چاپ کرده، به همراه اثر پست کنید. نبود برگه مشخصات منجر به حذف اثر از شرکت در رقابت است.
8.از ارسال عکس خود به همراه نقاشی خودداری کنید.
9.عدم رعایت قوانین منجر به حذف اثر خواهد شد.
 داوران: دکتر فرنوش شمیلی و دکتر ابوالفضل عبدالهی‌فرد هر دو از دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز
 
شیوه ارسال آثار نقاشی
علاقه‌مندان برای حضور در این رقابت می‌توانند نقاشی‌های خود را به همراه برگه مشخصات به آدرس «تبریز، خیابان امام خمینی، جنب مسجد کبود، مجتمع تجاری ابریشم، طبقه همکف، پلاک ۱۸، مرکز عرضه تجهیزات نجومی آذر استار – کدپستی: ۵۱۳۶۹۱۵۱۹۱ » ارسال کنند. و آن دسته از شرکت‌کنندگانی که در شهر تبریز سکونت دارند می‌توانند اثر خود را به همراه برگه مشخصات، حضوری تحویل دهند.

همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برای راهنمایی بیشتر  با شماره تماس۰۴۱۳۵۲۶۲۹۲۶ تماس بگیرند و برگه مشخصات رقابت را از وبگاه Ayazastro.com  دانلود کنند.

راه ارتباطی با انجمن نجوم آیاز تبریز به قرار زیر است:
آدرس رایانامه: mary.fakhim@gmail.com  
شماره تماس: ۰۹۳۷۲۰۹۷۷۵۶
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261535
 


 
Ali(Armin)
Spain
۱۳۹۷-۰۳-۱۷ ۱۹:۰۷:۰۷
سلام اطلاعات تکمیلی مخصوصا فرم مشخصات داده نشده چرا؟
با تشکر (225401)