«روان‌خوانی و تجوید قرآن کریم» به چاپ بیست و یکم رسید

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۲
 
 
کتاب «روان‌خوانی و تجوید قرآن کریم» از سوی مرکز نشر هاجر به چاپ بیست و یکم رسید.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، کتاب «روان‌خوانی و تجوید قرآن کریم» به قلم مشترک علی حبیبی و محمدرضا شهیدی را برای بیست و یکمین بار روانه بازار نشر کرد.  
 
برای آموزش قرآن در هر عصر و زمانی، شیوه خاصی به‌کار گرفته شده است و امروزه با پیشرفت فنون آموزش و با توجه به مشترکات زیادی که فرهنگ فارسی با عربی دارد، برای افرادی که خواندن و نوشتن فارسی را یاد گرفته‌اند، روش‌های بسیار ساده‌ای برای آموزش قرآن ارائه شده که هر کدام به نوبه خود دارای محاسنی است.
 
کتاب حاضر در سه بخش روان‌خوانی، تجوید و وقف و ابتداء تدوین شده است. کاربرد این کتاب برای افرادی است که با اصول نگارش و ساده‌خوانی قرآن کریم آشنایی اجمالی دارند، ولی به علت تمرین نکردن، بر روان‌خوانی قرآن، مسلط نبوده و مایل هستند  با قواعد علم تجوید و وقف و ابتدا نیز آشنا شوند.
 
انتشار سومین چاپ «شیوه شیوایی»
 
کتاب «شیوه شیوایی» اثر سید ابوالقاسم حسینی (ژرفا) نیز از سوی مرکز نشر هاجر برای سومین بار به بازار نشر عرضه شد.
 
هدف از تألیف این درسنامه، آشنا کردن فراگیران با اصول بنیادین نگارش و ویرایش است. فراگیرانی که درس‌های این کتاب را با حوصله مطالعه کنند و یکایک تمرین‌ها را به دقت انجام دهند، می‌توانند از عهده نویسندگی با رعایت قواعد اصلی دستور زبان، لغت، فصاحت، بلاغت و و یرایش برآیند.
 
مثال‌های متنوعی که در این کتاب آورده شده ، به این منظو است که جنبه کارگاهی آن مراعات شود. ژ
 
این کتاب در دو فصل با عنوان‌های نگارش و ویرایش که در مجموع شامل 24 درس بوده، تدوین شده است.
 
سومین چاپ کتاب «شیوه شیوایی» در 232 صفحه با شمارگان سه هزار نسخه به بهای 13 هزار تومان در تابستان 97 از سوی نشر هاجر منتشر شده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 263966