«یافته های اتفاقی» دنیل افری در ایران

 
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰
 
 
مهناز مقدسی ویراستار مجموعه کتاب‌های دنیل افری؛ پزشک نویسنده آمریکایی گفت: کتاب «یافته‌های اتفاقی» نوشته دنیل افری با ترجمه افروز معتمد در مراحل پایانی ویراستاری قرار دارد و به زودی روانه بازار نشر خواهد شد.
 
 به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) مهناز مقدسی ویراستار مجموعه کتاب‌های دنیل افری با ترجمه افروز معتمد؛ از اتمام ترجمه آخرین کتاب این نویسنده خبر داد و گفت: جلد سوم مجموعه کتاب‌های دنیل افری با عنوان اصلی «یافته‌های اتفاقی» که به تازگی از سوی افروز معتمد ترجمه شده در مراحل پایانی ویراستاری قرار دارد.
 
وی در ادامه افزود: هنوز تصمیم جدی برای تغییر عنوان کتاب نگرفته‌ایم اما به احتمال زیاد عنوان دیگری را برای آن انتخاب خواهیم کرد.
 
 مقدسی با اشاره ترجمه کتاب‌های دنیل افری(نویسنده) در ایران گفت: دنیل افری از پزشکان و نویسندگان پرسابقه ایالات متحده آمریکا است که کتاب‌های وی طرفدار زیادی در این کشور دارد. او به مسائلی درباره پزشکی می‌پردازد که اغلب مردم با آن درگیر هستند. با توجه به استقبالی که از کتاب‌ «آنچه شما می‌گویید، آنچه پزشک می‌شنود» در ایران شد، افروز معتمد (مترجم) تصمیم به ترجمه جلد دوم و سوم آثار افری با عناوین «نیمه پنهان پزشک» و «یافته‌های اتفاقی» پرداخت.
 
مقدسی درباره کتاب «یافته‌های اتفاقی» گفت: معتمد مدتی پیش ترجمه جلد سوم این کتاب را به اتمام رساند و درحال حاضر مراحل پایانی ویراستاری را می‌گذراند. این کتاب‌ هم مانند دو جلد قبلی گردآوری مجموعه تجربه‌ها و داستان‌های اشخاصی است که خاطرات خود را در اختیار نویسنده قرار داده‌اند. در این کتاب افراد به طور اتفاقی متوجه بیماری خود می‌شوند که پیش از آزمایش هیچ درد و ناراحتی جسمی را احساس نکرده بودند. آن‌ها برای مقاصد مختلف وقتی آزمایش دادند، به یک‌باره متوجه شدند که دچار بیماری‌ خاصی هستند.
 
مقدسی خاطرنشان کرد: تخمین زده می‌شود این اثر تا آبان یا آذر ماه سال جاری پس از انجام مراحل قانونی از سوی نشر قطره روانه بازار نشر شود.
 
 جلد دوم این کتاب در تیرماه سال جاری با عنوان «نیمه پنهان پزشک» از سوی نشر قطره منتشر شد که در ماه جاری به چاپ دوم رسید.
 
این ویراستار درباره برگزاری مراسم رونمایی و نقد و بررسی از کتاب «نیمه پنهان پزشک» گفت:در مهر ماه سال جاری در شهر کتاب مرکزی مراسم رونمایی و جلسه نقد بررسی از کتاب «نیمه پنهان پزشک» برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 265295