مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور برگزار می‌کند:

«نگاه انتقادی بر دانشگاه هاروارد» بر بوته نقد می‌نشیند

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۳
 
 
هری لوییس نویسنده و پژوهشگر آمریکایی در کتابی با عنوان «نگاه انتقادی بر دانشگاه هاروارد» به بررسی مدل‌های آموزشی پرداخته است. مراسم نقد و بررسی این اثر روز چهارشنبه در سالن مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با حضور مترجم اثر و دیگر صاحب‌نظران این حوزه برگزار خواهد شد.
 
گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) جلسه نقد بررسی کتاب «نگاه انتقادی به دانشگاه هاروارد» نوشته هری لوییس نویسنده آمریکایی روز چهارشنبه هجدهم مهر ماه سال جاری در سالن مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور برگزار خواهد شد.
 
«آموزش لیبرال چیزی است که پس از فراموش کردن چیزهای اولیه که به شما آموخته بودند همچنان در ذهن شما باقی است با چنین معیاری فارغ‌التحصیلان کالج‌های امروزی چه چیزی را با خود از دانشگاه به یادگار می‌برند.» این جمله‌ای است که هری لویس در کتابش درباره اهمیت آموزش آزاد گفته است.
 
گفتنی است این مراسم نقد و بررسی با حضور مرتضی‌ مردیها (مترجم اثر)، مصطفی مهرآیین و منصور وصالی ساعت 15 تا 17 برگزار خواهد شد. شرکت برای عموم آزاد است
 
نگاه رسانه‌ها
برخی از رسانه‌ها از این کتاب اینگونه نوشته‌اند: «تمرکز نویسنده کتاب بر دوره کارشناسی است. او تلاش می کند توضیح دهد که چگونه هاروارد و سایر دانشگاه های بزرگ دیدشان را به هدف اساسی تحصیلات دوره کارشناسی از دست داده‌اند.»
 
نویسنده کتاب می‌نویسد «این کتاب بازتاب کش‌مکشی است که کالج هاروارد در دوران ریاست من با آن دست به گریبان بوده است. مشکلات شامل این موارد است که چطور و چگونه تدریس می کنیم؟ چرا و چگونه به دانشجویان نمره می دهیم؟ چگونه به دانشجویان کمک می کنیم احساس مسئولیت را در خود پرورش دهند.»
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 265982