۱
 
از سوی «نشر کرگدن» صورت گرفت

انتشار کتابی از «پدر حقوق حیوانات»

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۰
 
 
تام ریگان به عنوان نظریه‌پرداز «حقوق حیوانات» و همچنین «پدر حقوق حیوانات» شناخته می‌شود. وی در کتاب «حق حیوان، خطای انسان» می‌کوشد با نقد نظریه‌ها و مکاتب اخلاقی معروف و شناخته شده‌ای همچون قراردادباوری و فایده‌باوری، نظریه مطلوب خود را درباره حقوق حیوانات به تاسی از کانت و البته با نقد جنبه‌های محوری فلسفه او، ارائه کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) نشر کرگدن کتاب «حق حیوان، خطای انسان» نوشته تام ریگان را با ترجمه بهنام خداپناه منتشر کرد. از این مترجم، پیش از این کتاب «آزادی حیوانات» نوشته پیتر سینگر به وسیله نشر ققنوس منتشر شده بود. 

تام ریگان به عنوان نظریه‌پرداز «حقوق حیوانات» و همچنین «پدر حقوق حیوانات» شناخته می‌شود. وی در کتاب «حق حیوان، خطای انسان» می‌کوشد با نقد نظریه‌ها و مکاتب اخلاقی معروف و شناخته شده‌ای همچون قراردادباوری و فایده‌باوری، نظریه مطلوب خود را در باره حقوق حیوانات به تاسی از کانت و البته با نقد جنبه‌های محوری فلسفه او، ارائه کند.

کتاب حاضر اولین کتابی نیست که ریگان نظریه «حقوق حیواناتِ» خود را در آن ارائه می‌کند. معروف‌ترین کتاب وی در این زمینه The Case For Animal Rights [دفاع از حقوق حیوانات] است که برای نخستین بار در سال 1983 منتشر شد و کتاب‌های بعدیِ وی پس از کتاب مذکور، در واقع شرح و بسط نظریه‌های او  در آن کتاب به شمار می‌روند.

این کتاب از حیث اینکه به شرح و بررسی نظریه‌های مختلف اخلاقی پرداخته و نقاط ضعف و قوت هر یک از آنها را به خصوص در مورد نظرشان درباره انسان‌ها در درجه اول، و سپس درباره حیوانات مورد بررسی قرار می‌دهد درآمدی کلی و روان بر فلسفه اخلاق نیز محسوب می‌شود.فهرست کلی کتاب از این قرار است:

1. از بی‌تفاوتی تا حمایت
2. بهره‌کشی از حیوانات
3 ماهیت و اهمیت حقوق
4. دیدگاه‌های قائل به وظیفه غیرمستقیم
5. دیدگاه‌های قائل به وظیفه مستقیم
6. حقوق انسان‌ها
7. حقوق حیوانات
8. اعتراضات و پاسخ‌ها
9. فلسفه اخلاق و تغییر

کتاب «حق حیوان، خطای انسان» را نشر کرگدن در 236 صفحه و با شمارگان 1000 نسخه با قیمت 30 هزار تومان منتشر کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 266359
 


 
راحله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۱۰-۰۷ ۱۲:۴۰:۳۰
چه طوری میتونم این کتاب روبخرم؟ (227545)