دو کتاب جدید فلسفی با ترجمه مهرداد پارسا منتشر می‌شود

انتشار ترجمه فلسفه در شعر والاس استیونس و همه آن چه باید بدانید

شعر تا کجا می‌تواند مفاهیم فلسفی را در زبان خود بگنجاند

11 آبان 1397 ساعت 12:17

مهرداد پارسا اخیرا ترجمه دو کتاب «چیزها صرفاً هستند: فلسفه در شعر والاس استیونس» و «فلسفه: همه آن چه باید بدانید» را به پایان برده است.


مهرداد پارسا در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) با بیان اینکه اخیراً ترجمه‌ کتاب مهمی از سایمون کریچلی را تمام کرده عنوان کرد: این کتاب «چیزها صرفاً هستند: فلسفه در شعر والاس استیونس» است.

وی ادامه داد: کریچلی می‌گوید در این کتاب مباحث ظریفی را درباره معرفت شناسی و پدیدارشناسی مطرح کرده است و البته کتاب درباره شاعر برجسته آمریکایی، والاس استیونس است و مضامین فلسفی مهمی را از خلال تفسیر اشعار استیونس پیش می‌کشد.

وی افزود: کریچلی در کتاب ابتدا این پرسش را مطرح می‌کند که اساساً شعر تا کجا می‌تواند مفاهیم فلسفی را در زبان خود بگنجاند. آیا شعر می‌تواند فلسفی باشد، یا صرفاً با تأثر سروکار دارد. در سطحی دیگر، کریچلی با ایده کلی استیونس همراه می‌شود و همگام با او رویکردی را معرفی می‌کند که عاقبت از نظاره صرف چیزها فراتر نمی‌رود.

پارسا با بیان اینکه این کتاب احتمالاً اواسط پاییز از سوی نشر «شوند» منتشر خواهد شد، گفت: همین طور، کتاب مقدماتی و موجزی از جولین باگینی ترجمه کرده‌ام که مفاهیم بنیادی فلسفه را برای مبتدیان حوزه فلسفه به شیوایی شرح می‌دهد. این کتاب هم با عنوان «فلسفه: همه آن چه باید بدانید» احتمالاً اواسط زمستان آینده منتشر خواهد شد.


کد مطلب: 266734

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/fa/doc/tolidi/266734/انتشار-ترجمه-فلسفه-شعر-والاس-استیونس-همه-باید-بدانید

ایبنا
  http://www.ibna.ir