با تصمیم كمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان؛

جمعه‌بازار كتاب اصفهان جابجا می‌شود

7 آبان 1397 ساعت 10:04

به گفته رئیس كمیسیون فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان مكان فعلی از نور، فضا و امنیت قابل قبولی برخوردار نیست و جابجایی جمعه‌بازار هم به نفع كتاب‌فروشان است و هم صلاح كار مخاطبان در آن است .


فریده روشن (رئیس كمیسیون فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان) در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان؛ از جابجایی جمعه بازار كتاب در اصفهان خبر داد و گفت: این جابجایی پیرو مطالبات شهروندان صورت می‌گیرد و طرح آن از سال گذشته در دست اقدام بوده ولی اكنون زمان اندكی تا اجرای آن باقی مانده است. 

او ادامه داد: مكان فعلی جمعه بازار كتاب در پاركینگ طالقانی است و پس از بررسی‌های صورت گرفته توسط مدیریت كتابخانه مركزی شهرداری اصفهان محل در نظر گرفته شده برای آن میدان امام علی (ع) است.

به گفته وی مكان فعلی از نور، فضا و امنیت قابل قبولی برخوردار نیست و جابجایی جمعه‌بازار هم به نفع كتاب‌فروشان است و هم صلاح كار مخاطبان در آن است .

رییس كمیسیون فرهنگی شورای شهر تاكید كرد: بدون شك پس از اجرای این طرح شاهد آسایش هر چه بیشتر شهروندان كتابخوان خواهیم بود و بازخوردهای مثبت آن را در جامعه مشاهده خواهیم كرد.

روشن با اشاره به مزیت‌های جمعه‌بازار كتاب متذکر شد: در جمعه‌بازار كتاب علاقه‌مندان به كتاب و كتابخوانی علاوه بر دسترسی آسان به كتاب‌های نایاب می‌توانند كتاب‌های مورد علاقه خود را با قیمت ارزان‌تری نسبت به سایر مكان‌ها تهیه کنند.

وی افزود: امیدواریم در محل جدید جمعه بازار كتاب شاهد نظارت بیشتر و دقیق‌تری از طرف كتابخانه مركزی شهرداری و اداره كل ارشاد اسلامی استان اصفهان باشیم زیرا این دو ارگان از متولیان این طرح بشمار می‌روند.


کد مطلب: 266930

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/fa/doc/tolidi/266930/جمعه-بازار-كتاب-اصفهان-جابجا-می-شود

ایبنا
  http://www.ibna.ir