در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود

آیین نکوداشت پدر کوچندگی و کوچ زیستی ایران

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۰
 
 
آیین نکوداشت پروفسور عباس بخشنده نصرت، پدر کوچندگی و کوچ زیستی ایران سه‌شنبه 29 آبان‌ماه برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گروه جغرافیای خانه اندیشمندان علوم انسانی با همکاری انجمن جغرافیایی ایران و دانشکده علوم جغرافیایی دانشگاه خوارزمی آیین نکوداشت پروفسور عباس بخشنده نصرت پدر کوچندگی و کوچ زیستی ایران را برگزار می‌کند.

این مراسم سه‌شنبه 29 آبان‌ماه از ساعت  17 تا 20 در سالن فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی به نشانی خیابان نجات‌اللهی نبش ورشو برگزار می‌شود.

عباس بخشنده نصرت، متولد گرگان، که در زمان جوانی نقاش و مجسمه ساز بود پس از دوران تحصیل وارد وزارت آموزش و پرورش شد. وی سال ۵۴ پس از تحصیلات تکمیلی وارد وزارت علوم شد و در سال ۵۷ نیز به عضویت هیات علمی و مدیرگروه جغرافیا درآمد.

وی مدرک دکترای آمایش سرزمین را از دانشگاه سوربن فرانسه گرفت و در همان ایام نقاشی را نیز رها نکرد. وی سال ۶۴ به دانشگاه تربیت معلم بازگشت و سال ۷۱ دانشیار دانشگاه شد. آذر سال ۷۹ نیز موفق به کسب درجه استاد شد.

در سوابق علمی او استاد راهنمایی بیش از ۱۰۰ پایان نامه ارشد و دکترا، مطالعه ۲۹۹ پارک جنگلی، ۱۹ مقاله علمی پژوهشی، ۲۶ جلد کتاب علمی، ۲۹ سخنرانی علمی، ۵۰ پروژه تحقیقاتی، ۳ مقاله با رتبه نخست بین‌المللی و ... ثبت شده است. او تا مهرماه ۸۸ مدیرگروه جغرافیا دانشگاه آزاد سمنان بود و هم اکنون به تحقیقات علمی خود ادامه می‌دهد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267041