عایشه کولین به دیدار سیدعلی صالحی رفت

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۸
 
 
طی سفر عایشه کولین به ایران، این نویسنده ترک دیداری با سیدعلی صالحی، شاعر کشورمان داشت و در این دیدار این دو چهره‌ فرهنگی ایران و ترکیه درباره مشکلات نویسندگان و شاعران صحبت کردند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عایشه کولین، رمان‌نویس نامدار ترکیه، روز گذشته (شنبه 12 آبان‌ماه)‌ با سیدعلی صالحی دیدار کرد. در این گفت‌وگوی دو ساعته، سعید فکری (شاعر) و شهزاده ایگوال، نویسنده موفق ترکیه و از نسل بعد از کولین حضور داشتند.
 
عایشه کولین صاحب بیش از 30 رمان و هم نسل یاشار کمال است. دراین جلسه کولین از دیدار و دوستی خود با اورهان پاموک گفت و اضافه کرد که در ترکیه با وجود فشارهای سیاسی و نبود آزادی بیان، او یکی از نخستین نویسندگانی بوده که سد سانسور را شکسته و از کلمه ممنوعه «کورد» و مردم کُرد ترکیه سخن گفته و نوشته است.
 
گفتنی است که دیدار پیشین دکتر ندیم گورسل (شاعر و داستان‌نویس ترک و استاد دانشگاه سوربن فرانسه) با صالحی، در رسانه‌های ترکیه از انعکاسی مؤثر برخوردار بوده و به نظر می‌رسد بعد از دوستی صالحی با بزرگان قلم در کردستان عراق (اقلیم) طی سه دهه اخیر، اکنون شاعران و نویسندگان ترک علاقه‌مند به شعر این شاعر ایرانی شده‌اند.
 

عایشه کولین از صالحی قول گرفت که دعوت آن‌ها به استانبول را قبول کند و قرار است به زودی شاهد حضور صالحی در ترکیه باشیم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267092