کارشناس بیمه هنرمندان قزوین خبر داد:

۹۷۵ هنرمند در قزوین تحت پوشش بیمه هستند/ سهم نویسندگان قزوینی تنها ۳۵ نفر

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵
 
 
۹۷۵ نویسنده و هنرمند در قزوین تحت پوشش بیمه هستند.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از قزوین؛ حسنیه باقری (کارشناس بیمه هنرمندان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین) گفت: یکی از تاکیدات دولت در سال‌های اخیر توجه به بیمه هنرمندان و نویسندگان بوده است که در این سال‌ها تلاش‌های فراوانی برای تحت پوشش قرار دادن این افراد انجام شده است.

کارشناس بیمه هنرمندان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین اضافه کرد: در حال حاضر ۹۷۵ نفر از اهالی فرهنگ و هنر در قزوین توانستند از خدمات بیمه هنرمندان استفاده کنند که از این تعداد بیمه شده ۱۶۷ نفر فعال در عرصه موسیقی و ۱۳۱ نفر از هنرمندان هنرهای تجسمی قزوین بوده‌اند.

باقری بیان کرد: همچنین ۳۸ نفر در بخش تعزیه ۱۲۵ نفر در حوزه سینمایی و ۳۹ هنرمند خوشنویس تحت پوشش بیمه هنرمندان قرار گرفته اند. علاوه بر این ۹۰ نفر از اهالی مطبوعات و ۳۵ نویسنده نیز توانستند از خدمات بیمه هنرمندان بهره بگیرند.

وی ادامه داد: ۱۳۰ هنرمند هنرهای نمایشی، ۲۰ فعال در کانون مساجد و ۲۰۰ فعال قرآنی نیز تحت پوشش بیمه هنرمندان هستند.

باقری در پایان تاکید کرد: روند ثبت‌نام و تحت پوشش قرار گرفتن هنرمندان و نویسندگان همچنان ادامه دارد و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین جهت تشکیل پرونده اقدام کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267104