با امضای تفاهم‌نامه با اداره‌کل ارشاد یزد صورت گرفت،

سازمان دانش‌آموزی یزد حامی طرح «یزد، پایتخت کتاب ایران»

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۶
 
 
سازمان دانش‌آموزی یزد با امضای تفاهم‌نامه با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، حامی طرح «یزد، پایتخت کتاب ایران» می‌شود.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از یزد، نشست بررسی تفاهم‌نامه همکاری سازمان دانش‌آموزی استان یزد با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به منظور اجرای طرح «یزد، پایتخت کتاب ایران» برگزار شد.

سید خلف حوتی‌نژاد، معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در این نشست گفت: طرح «پایتخت کتاب ایران» به عنوان طرحی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح کشور برگزار می‌شود و سال گذشته نیز شهر یزد توانست در مرحله نهایی آن حضور پیدا کند.

وی افزود: ما می‌توانیم با همکاری نهادها و دستگاه‌های مختلف در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گام برداریم و در این راستا نیز تفاهم‌نامه‌های همکاری با نهادهای فرهنگی و اجتماعی منعقد کرده‌ایم.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد خاطرنشان کرد: باشگاه‌های کتابخوانی یکی از طرح‌هایی است که ما آن را در استان دنبال می‌کنیم تا بتوانیم انگیزه کتاب و کتابخوانی را در جامعه افزایش دهیم و در این راستا نیز سازمان دانش‌آموزی می‌تواند با توجه به جمعیت مخاطب خود، گام موثری در این جهت بردارد.

حسینعلی ملانوری، رئیس سازمان دانش آموزی استان یزد نیز در این نشست گفت: در کل استان جمعیتی بالغ بر یک هزار نفر دانش آموز در حوزه فرهنگ و هنر فعالیت دارند. در استان جمعیت ۲۳ هزار نفری پیشتازان را داریم که می‌توانند با تشکل خود در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گام بردارند.

در پایان این نشست نیز قرار شد، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد و سازمان دانش‌آموزی استان یزد امضا شود تا این نهاد دانش‌آموزی به عنوان حامی طرح «یزد، پایتخت کتاب ایران» مشارکت داشته باشد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267238