در چهاردهمین نمایشگاه کتاب کرمانشاه صورت می‌گیرد؛

رونمایی از «زندگی روی گسل‌های جوان» به مناسبت سالگرد زلزله ۷.۳ ریشتری

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۵
 
 
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از حضور ۵۰۰ ناشر کشوری و استانی در چهاردهمین نمایشگاه کتاب کرمانشاه با برپایی ۶۰۰ غرفه خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از کرمانشاه, پریسا محمدی (معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل ارشاد استان کرمانشاه) از برگزاری چهاردهمین نمایشگاه کتاب کرمانشاه از ۲۰ الی ۲۵ آبان در محل نمایشگاه‌های دایمی کرمانشاه واقع در بوستان شاهد خبر داد و گفت: نمایشگاه کتاب فرصتی دوباره برای پیوند شهروندان با کتاب است. در این نمایشگاه نیز ۱۰۰هزار عنوان کتاب عرضه می‌شود.

وی سپس از «حال خوب خواندن» به عنوان شعار این نمایشگاه یاد کرد و ادامه داد: برنامه‌های متعددی در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که در روز بیستم آبان است تدارک دیده شده و هنرمندان به اجرای برنامه‌های متنوع از جمله پیاده‌روی تا محل برگزاری نمایشگاه می‌پردازند.

محمدی از غرفه پاسخ به سوالات دینی، فرهنگی و اجتماعی، غرفه نذر کتاب، غرفه کاهش آسیب‌های اجتماعی و غرفه رسانه، به عنوان پنج غرفه ویژه در این نمایشگاه یاد کرد.

تخفیف ۳۰ درصدی در نمایشگاه کتاب کرمانشاه

این مسوول همچنین با بیان اینکه پیش فروش بن‌کارت تخفیف نمایشگاه از ۱۰ آبان آغاز شده و تا ۱۶ آبان ادامه دارد, گفت: به خریداران کتاب ۳۰ درصد تخفیف ارائه می‌شود که ۱۰ درصد تخفیف از سوی ناشران و ۲۰ درصد تخفیف از سوی بانک‌ها است و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی  bon.tibf.ir در این طرح شرکت کنند.
 
رونمایی کتاب «زندگی روی گسل های جوان» در نمایشگاه کتاب کرمانشاه

وی با تاکید براینکه به مناسبت اولین سالگرد زلزله ۷.۳ ریشتری کرمانشاه برنامه‌های ویژه برای این منظور در نمایشگاه تدارک دیده شده، از رونمایی کتاب «زندگی روی گسل‌های جوان» در نمایشگاه کتاب کرمانشاه به قلم عظیم آزادی خبر داد.

محمدی یادآور شد: این کتاب در ۲۱ آبان به مناسبت سالگرد زلزله در نمایشگاه کتاب رونمایی می‌شود.
 
 
برپایی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه سپس با اشاره به اهمیت، توجه و استفاده بالای مخاطبان از شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی به برپایی همزمان نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در کنار این نمایشگاه اشاره کرد.

او اضافه کرد: وجود ناشران متعدد با عناوین مختلف کتاب، دست مخاطب را برای انتخاب باز می‌گذارد و او را به تصمیم مناسب‌تری سوق می‌دهد. فرهنگ‌سازی در زمینه کتاب‌خوانی یکی از شاخص‌های توسیعه یافتگی محسوب می‌شود و به همین دلیل بیش از ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این نمایشگاه اختصاص یافته است.

تجلیل از نویسندگان پیشکسوت، کتابفروشان و چاپخانه‌داران فعال استان به همراه فعالان قرآنی و برپایی عصر شعر از جمله برنامه‌های جانبی در کنار این نمایشگاه است.

ساعت فعالیت نمایشگاه  ۹ تا ۱۲ و ۱۵ تا ۲۰ اعلام شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267252