مجموعه مقالات اجتماعی- انتقادی محمد میلانی کتاب می‌شوند

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۱
 
 
گزیده‌ای از مجموعه مقالات اجتماعی- انتقادی محمد میلانی در قالب یک کتاب در مراحل آماده سازی به سر می‌برد و توسط نشر بایا منتشر می شود. همچنین طبق توافقی که با ناشر صورت گرفته هرگونه درآمد حاصله مولف از این کتاب به بنیادهای فعال در زمینه حقوق کودکان کار و زنان بدون سرپرست خانواده اختصاص داده خواهد شد.
 
محمد میلانی ضمن بیان این خبر به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) افزود: به پیشنهاد نشر بایا گزیده‌ای از مجموعه مقاله‌هایم که از سال 92 یعنی نزدیک به 5 سال پیش تاکنون هرشنبه در صفحه اجتماعی روزنامه جهان صنعت به چاپ رسیده است در چهار فصل منتخب و آماده شده است که بناست پس از انجام مراحل مقدماتی و اخذ مجوز در روزهای پایانی سال به چاپ برسد.

وی ادامه داد: این کتاب شامل بخش‌هایی با عناوین: آسیب شناسی وضعیت زنان خیابانی، آسیب‌شناسی کودکان کار و وضعیت کودکان در جامعه شهری ایران، آسیب شناسی اعتیاد و مواد مخدر در کشور و نیز یک فصل ویژه به علت تنوع مطلب به عنوان آسیب شناسی معضلات ایران امروز، است که هر فصل به طور تقریبی 6 مقاله را در خود جای داده است.

میلانی ضمن اعلام این نکته که برای این کتاب مجموعه مقالات، سعید مدنی مقدمه‌ای خواهند نوشت اضافه کرد: برای چاپ این اثر دو هدف اصلی مدنظر داشتم که عبارت بودند از تجمیع مقالات اجتماعی که برای تهیه آنها دردسرهای فراوانی را متحمل شده‌ام. از تعقیب و تهدید توسط خرده فروشان مواد مخدر و بزه کاران و حتی تا معتادان تا حضور توأمان با تهدید در اماکنی که زنان خیابانی در آن مناطق شهری تجمع دارند.

به گفته وی، از این روی این کتاب هم حامل بخش عمده‌ای از دغدغه‌های سنگین اجتماعی نویسنده در نیم دهه گذشته کشور بالاخص شهرتهران است و از سوی دیگر بنا به ضرورت مفاهیم و موضوعات، سبک‌های مختلف نوشتاری مقالات اجتماعی را نیز در این چند سال تجربه کردم. ساختار نوشتاری برخی مقالات حتی نمونه‌های مشابهی در مطبوعات کشور ندارند و برگرفته از مشاهدات و تحقیقات شخصی بنده در مطبوعات شاخص جهانی بالاخص روزنامه‌ها و  هفته‌نامه‌های مطرحی نظیر واشنگتن پست، لس‌آنجلس تایمز، گاردین، نیوز آو.د. ورلد و آبزرور است که براین منوال تصور می‌کنم نمونه‌های تطبیقی مناسبی می‌توانند برای دانشجویان و محققان عرصه خبرنگاری و مدیریت رسانه باشد.

میلانی یادآور شد: همچنین طبق توافقی که با ناشر صورت گرفته هرگونه درآمد حاصله مولف از این کتاب به بنیادهای فعال در زمینه حقوق کودکان کار و زنان بدون سرپرست خانواده اختصاص داده خواهد شد. پیش از این نیز کلیه عایدی حاصل از فروش چاپ اول کتاب از دفترچه خاطرات سرباز گاف به امورکودکان کار اختصاص داده شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267265