«میخائیل و مارگریتا» منتشر شد؛

یک مثلث عشق دیگر در بازار کتاب

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۵
 
 
در این کتاب پیامدهای ناگزیر عشق برای یکی از چهره‌های ادبی جهان به تصویر کشیده می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «میخائیل و مارگریتا» نوشته جولی لکسترام هایمز با ترجمه سودابه قیصری منتشر شد.

این کتاب از سوی انتشارات کتاب کوله پشتی در 462 صفحه به قیمت 40000 تومان منتشر شده است. این کتاب درباره عشق و خیانت است.  قهرمان این کتاب بولگاکف عاشق مارگریتا می‌شود که به طرز خطرناکی رک‌گوست و همین اوضاع را بدتر می‌کند. او در حالی که با خطر دستگیری روبه‌روست و شیفته و شیدای مارگریتاست، انگیزه‌ای می‌یابد تا شاهکار خود، مرشد و مارگریتا را بنویسد. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

« هوا به شکل وحشتناکی گرم بود. در اواسط روز، گارسن‌ها پرده‌های سنگین ابریشمی گل‌دار را جمع کرده و پنجره‌های بلند و سایبان‌دار دورتادور سالنِ چند ضلعی را باز کردند. چند درِ فرانسوی به ایان عریضی که پر از میز و صندلی بود، باز می‌شدند. مدیر رستوران در سالن غذاخوری می‌ایستاد، سپس به ایوان رنگ شدهٔ چوبی می‌رفت و برمی‌گشت و مدام به دما و تهویهٔ هر کدام از فضاها رسیدگی می‌کرد. در نهایت، حوالی غروب، کارکنان را واداشت نیم دوجین از میزهای اضافی را از داخل و از میان درهای باز به ایوان که از قبل بسیار شلوغ نشده بود ببرند. با چوب اندازه‌گیری در دست، از میزی به میز دیگر می‌رفت، اندازه می‌گرفت و دستور می‌داد بشقاب و لیوان‌ها تنظیم شوند و دوباره اندازه‌گیری می‌کرد.»
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267296