در آخرین روزهای هفته کتاب اتفاق افتاد؛

دیدار با مولف کتاب «حماسه ۵ آذر سال ۵۷ گرگان

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۳
 
 
مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اطلاعات استان گلستان با غلامرضا خارکوهی مولف کتاب «حماسه ۵ آذر سال ۵۷ گرگان» دیدار کردند.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از استان گلستان، درآستانه چهل سالگی انقلاب و قیام ۵ آذر گرگان و به مناسبت هفته کتاب؛ مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اطلاعات استان گلستان به دیدار غلامرضا خارکوهی مولف کتاب «حماسه ۵ آذر سال ۵۷ گرگان» رفتند.

عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در این دیدار که با هدف بازدید از کتابخانه‌های خانگی در طرح «طعم زندگی با کتاب» انجام پذیرفت؛ ضمن تبریک فرا رسیدن هفته کتاب و گرامی‌داشت واقعه ۵ آذر گرگان به غلامرضا خارکوهی از پژوهشگران فعال تاریخ انقلاب و دفاع مقدس در استان گلستان، گفت: تبیین و تشریح نقش قیام ۵ آذر گرگان در انقلاب اسلامی برای نسل جوان امروزی امری ضروری است.

وی ادامه داد: مردم شریف گرگان و استان گلستان برای شکل‌گیری نظام اسلامی و برافراشته شدن پرچم انقلاب جان خود را فداکردند و پای آرمان‌های خود ایستادگی کردند و شایسته است مسوئلان و اهالی فرهنگ و هنر و رسانه این دیار توجه بیشتری بدان نشان دهند.

در ادامه دیدار غلامرضا خارکوهی صاحب امتیاز و مدیر مسئول نشریه انقلاب با اشاره به بخشی از خاطرات انقلاب و  فعالیت‌های پژوهشی و تالیفی‌اش در این حوزه، اظهار کرد: قیام ۵ آذر گرگان تنها واقعه‌ای است که در تقویم ملی و رسمی ایران توسط رییس‌جمهور و شورای‌عالی انقلاب فرهنگی کشور به ثبت رسیده و تنها روییداد بومی است که مقام معظم رهبری بر معرفی آن به نسل جوان تاکید داشته‌اند.

در ادامه این دیدار به رسم یابود و به پاس تلاش‌های مستمر این تاریخ‌نگار انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هدیه‌ای تقدیم وی شد.

شایان ذکر است چهل سال پیش در پنجم آذر ماه ۵۷ مردم گرگان برای دفاع از حرم امام رضا (ع) که مورد جسارت ماموران رژیم پهلوی قرار گرفته بود به خیابان‌ها آمدند تا تظاهرات نمایند اما با رگبار گلوله ماموران مواجه شدند که در پی آن ۱۴ نفر شهید و حدود ۲۰۰ نفر مجروح شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268111