اهدای 5000 جلد کتاب به باشگاه‌های کتابخوانی خوزستان

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۱
 
 
در مراسم 40 جشن،40 کتاب و 40 نویسنده، تعداد 5000 جلد کتاب به اعضای باشگاه‌های کتابخوانی خوزستان اهدا شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مراسم مراسم 40 جشن،40 کتاب و 40 نویسنده در محوطه باز کتابخانه شهید رجایی اهواز و با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و دیگر مسئولان، مهد کودک‌های اهواز و باشگاه‌های کتابخوانی برگزار شد.

راهپیمایی باشگاه‌های کتابخوانی با پلاکارد مشخص باشگاه و شعار هفته کتاب «حال خوش خواندن» از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

در مراسم 40 جشن،40 کتاب و 40 نویسنده، معصومه انصاریان نویسنده کودک و نوجوان کشوری ضمن گفت‌وگو و تبادل نظر با اعضا و مربیان باشگاه‌ها روش ارائه انتخاب بهترین فهرست کتاب برای اعضا و مخاطب شناسی را بیان کرد.

از دیگر برنانه‌های این جشن قصه خوانی توسط انصاریان با تاکید بر کتاب «درخشان ترین خنده دنیا» برای بچه‌های مهد کودک بود که با حال و هوای قصه خوانی، شور و اشتیاق آنان را دوچندان کرد.

برپایی کارگاه نویسندگی خلاق کودک و نوجوان در اهواز

خبر دیگر از جام باشگاه های کتابخوانی خوزستان اینکه کارگاه نویسندگی خلاق کودک و نوجوان در اهواز برگزار شد.

معصومه انصاریان مدرس این کارگاه اولین قدم در مسیر نویسندگی را مطالعه زیاد بیان کرد و گفت: علاقه مندان در این حوزه باید سعی کنند با مطالعه و تحقیق درآثار نویسندگان کودک و نوجوان و آشنا شدن با ادبیادت کودک قدم اول را بردارند.

وی مخاطب شناسی رامرحله بعد از گام اول و نیاز به ابزار را از راه های دیگر در این مسیر دانست و تصریح کرد: انتخاب بهترین فهرست برای کودکان ازبین کتاب های کودکان مطالعه کتاب‌های لاک پشت پرنده است که 15 داور رسمی دارد.

نویسنده کتاب کارنامه ات را قایم کن تفاوت کتاب‌های لاک پشت پرنده با منابع دیگر را رویکرد کار لاک پشت پرنده اظهار کرد و افزود: تفاوت اساسی لاک پشت پرنده در این است که در تمام طول سال کار می‌کند و کتاب‌های ترجمه خوبی به بخش لاک پشت پرنده برای داوری ارائه و آثار زنده تر و گویا هستند. 

عضو شورای نویسندگان کودک و نوجوان با اشاره به نقش رسانه‌ها گفت: با وجود رسانه‌های متعدد باید نویسنده کودک از بچه‌ها جلوتر باشد و بتواند دایره واژگان خود را گسترده و موضوعات را جذاب‌تر  انتخاب کند. تا از این رقابت جا نماند.

وی ایجاد فضای نقد و بررسی کتاب‌ها در محافل ادبی و خوب گوش دادن به نقدها را از جمله عوامل تاثیرگذار در روند نوشتن خلاق برشمرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268307