در حاشیه نمایشگاه کتاب فارس؛

زادروز سه نویسنده شیرازی در جشن «انار و ادبیات» برگزار شد

 
تاریخ انتشار : جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۹
 
 
آئین نکوداشت زادروز نویسندگان و شاعران شیرازیِ متولد ماه آذر در سرای اندیشه و هنر هفدهمین نمایشگاه کتاب استان فارس برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از شیراز، مدیر اجرایی نمایشگاه کتاب فارس در این برنامه که «انار و ادبیات» نام داشت، گفت: تولد بسیاری از چهره‌های ادبی شهر شیراز در ماه آذر یک اتفاق جالب تقویمی است که تصمیم گرفته شد در برنامه‌های ویژه نمایشگاه کتاب فارس بیشتر به آن پرداخته شود.

مهدی امیدبخش افزود: اغلب چهره‌های متولد ماه آذر شهر شیراز از مشاهیر استان فارس هستند که 6 نفر از آنها نشان انجمن ثار و مفاخر فرهنگی استان فارس را نیز دریافت کرده اند.

وی اضافه کرد: امین فقیری داستان نویس، عبدالعلی دستغیب منتقد ادبی و مترجم، منصور اوجی شاعر، سیروس رومی پژوهشگر و نویسنده، پرویز خائفی شاعر، دکتر جعفر موید شیرازی و  دکتر پرهیزگار استادان دانشگاه، صدرا ذوالریاستین شاعر از چهره‌های شاخص ادبیات این ماه هستند که در این میان امین فقیری، منصور اوجی و سیروس رومی در جشن انار و ادبیات حضور دارند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: باید به هر بهانه ای از بزرگان و مفاخر یاد کرد تا علاوه بر نکوداشت آنها گسست عمیق فرهنگی بین نسلی ترمیم شود و جوانان با کسانی که بنای هویتی ایران هستند بیشتر آشنا شوند.

وی انتشار «یک عمر شاعری» اثر منصور اوجی، چاپ پنجم دهکده پرملال امین فقیری و کتاب سحر به کوشش سیروس رومی در سال اخیر را به آنها تبریک گفت و ادامه داد: نویسندگان استان فارس در دهه اخیر جایگاه درخور و جوایز معتبر ملی به ویژه در حوزه داستان به دست آورده اند که تجلیل از پیشکسوتان مایه دلگرمی و تداوم این مسیر خواهد بود.

در ادامه پس از شعرخوانی اوجی و بیان خاطراتی توسط فقیری و رومی، کیک تولد این مفاخر بریده و بین بیش از 100 نفر از حاضران در سرای هنر و اندیشه که مهمان جشن «انار و ادبیات» بودند، توزیع شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268356