روستای دوستدار کتاب برای شیرازی‌ها «سفره کتاب» پهن کرد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۳
 
 
روستای دوستدار کتاب امامزاده بزم شهرستان بوانات استان فارس در غرفه ای میزبان مخاطبان هفدهمین نمایشگاه کتاب استان فارس بود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از فارس، غرفه این روستای دوستدار کتاب که به مدت 7 روز برپا بود، با گلیم و دست بافته‌های بومی تزیین شده و آثار نویسندگان و شاعران روستا همچون «تاریخ و فرهنگ بوانات» نوشته سبحان برزگر و دیوان اشعار اسدالله برزگر نیز به نمایش گذاشته شد.

معرفی فعالیت‌های ترویج کتابخوانی روستا همچون «موکب کتابخوانی»، «کتابخانه در گردش نگین فیروزه‌ای»، «سه شنبه‌های مهربان در دبستان روستا»، «نامگذاری 2 کوچه روستا به نام کتاب و کتابخانه»، «فضاسازی محیطی کتابخوانی» و ... در قالب تراکت و بنر از دیگر برنامه های غرفه روستای امامزاده بزم بود.

اما پهن کردن سفره کتاب در این غرفه بیش از همه به چشم می‌آمد؛ سفره کوچکی که دز ظرف‌هایی کشمش، گردو، آلو و برنجک از خوراکی‌های بومی روستای امامزاده بزم در کنار کتاب قرار داشت تا در تغذیه روح همراه با تأمین معاش به مخاطبان یادآوری شود.

مسابقه نقاشی نیز با موضوع «من کتاب می خوانم» در غرفه برگزار شد که با استقبال بیش از 300 کودک و نوجوان مواجه شد که نقاشی‌های آن‌ها علاوه بر به نمایش گذاشته شدن در نمایشگاه برای کودکان کتابخوان روستای امامزاده بزم ارسال شد.

بر اساس این گزارش، روستای دوستدار کتاب امازاده بزم در 17 کیلومتری مرکز شهرستان بوانات قرار دارد و در سال 1396 به عنوان روستای دوستدار کتاب ایران شناخته شد و امسال امیدوار است با تداوم برنامه‌های خود عنوان برگزیده برگزیدگان روستاهای دوستدار کتاب ایران را کسب کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268441