۱
 
واکنش اهالی فرهنگ به لغو یک برنامه ادبی؛

وقتی رائفی‌پور جایگزین کزازی می‌شود!

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۱
 
 
لغو مراسم رونمایی از کتاب جدید میرجلال الدین کزازی در کرمانشاه به دلیل همزمانی با یک سخنرانی سیاسی، واکنش اهالی فرهنگ را در این استان به دنبال داشته است.
 
زهره کریم زاده خبرنگار حبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از کرمانشاه: مراسم رونمایی از «در سرزمین سایه‌ها» کتاب جدید میرجلال‌الدین کزازی که قرار بود 12 آذرماه جاری در محل دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شود، لغو شد.

دلیل این اتفاق، همزمانی با سخنرانی علی‌اکبر رائفی‌پور از چهره‌های سیاسی عنوان شد؛ این در حالی بود که مطابق اعلام قبلی مسئولان دانشگاه رازی، برنامه رونمایی از کتاب تازه میرجلال‌الدین کزازی در همان زمان و همان مکان، پیشتر رزرو شده بود.

پس از واکنش‌های اهالی فرهنگ و دوستداران میرجلال‌الدین کزازی به این اتفاق در استان، دانشگاه رازی کرمانشاه در واکنش به خبر یکی از کانال‌های رسانه‌ای در فضای مجازی با این تیتر که «در دانشگاه رازی اولویت با چهره‌های پوپولیستی است» توضیحی منتشر کرد که در آن آمده است:

«در پی انتشار خبر ساختگی مبنی بر لغو برنامه دکتر کزازی به دلیل همزمانی با سخنرانی یک چهره عام-پسند! روابط عمومی دانشگاه رازی اعلام می‌کند که این دانشگاه همواره مهد علم و ادب و جایگاهی برای حضور بزرگان فرهنگ و ادب و هنر این مرز و بوم بوده و درهای آن همیشه به روزی بزرگان و مشاهیر این خطه باز بوده است. به تازگی خبری در رسانه‌های مجازی به صورت گسترده منتشر شده است که در آن عنوان شده برنامه دکتر کزازی از مشاهیر فرهنگ و ادب این استان به دلیل همزمانی آن با سخنران دیگری لغو شده است که اساس خبر ساختگی بوده و فاقد صحت می‌باشد. از این رو به آگاهی علاقه‌مندان به ادب فارسی می‌رساند كه برنامه سخنرانی و جلسه شاهنامه خوانی گروه ادبیات فارسی با سخنرانی آقای دكتر كزازی پابرجاست و تنها جلسه رونمایی از كتاب ایشان به نام «سرزمین سایه‌ها» كه قرار بود در ساعت 3 بعد از ظهر همان روز، در سالن اجتماعات دانشكده ادبیات انجام بگیرد، لغو و به زمان دیگری موكول شده است و لغو این برنامه هیچ ارتباطی با سخنرانی آقای رائفی‌پور نداشته است.»
 
با این حال همچنان این علامت سوال وجود دارد که اگر اینگونه است که تشکل‌ها و انجمن‌های دانشگاه خواهان برگزاری یک برنامه به صورت همزمان در یک مکان بوده‌اند، چرا نظارت واحدی برای هماهنگی میان این برنامه‌ها و جلوگیری از همپوشانی آن‌ها در دانشگاه رازی وجود نداشته است؟
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268568
 


 
United States
۱۳۹۷-۰۹-۱۲ ۱۹:۰۲:۵۶
کشوری که فرهنگ مداران و دانشمندان خودش را در پای سیاستمداران ساست پیشه قربانی می کند چه سرنوشتی خواهد داشت! (227394)