میدان کتاب بدون کتاب!

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۸
 
 
دامغان مهد پرورش بزرگانی مانند منوچهری دامغانی، احمد مهدوی دامغانی، علی معلم دامغانی، حسن ذوالفقاری و... است، خالی بودن میدان کتاب این شهر از تندیس یکی از این بزرگان یا دست کم کتابی از آنها، تعجب شهروندان دامغان را به دنبال داشته است.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از سمنان، در نزدیکی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دامغان میدانی وجود دارد که قبلاً با نام میدان ورزش شناخته می‌شد اما پس از سالیان متمادی با نظر و تصمیم مسئولان به میدان کتاب، تغییر نام داد.

اما با گذشت بیش از چند ماه از این تغییر مبارک، عابرینِ از این محل، تنها با یک تابلوی جدید به نام «میدان کتاب» روبه‌رو می‌شوند و خبری از تندیس یا اِلمانی متناسب با نام جدید این میدان که گویای وجوه فرهنگی، تاریخی، سیاسی و اجتماعی دامغان هم باشد، نیست.

از آنجا که این میدان در مسیر تردد مسافران و گردشگران از دامغان قرار دارد، ساخت اِلمان کتاب در آن با همکاری شورای شهر و شهرداری دامغان، ضروری به نظر می‌رسد.

در هیم حال تلاش خبرنگار ایبنا برای گفتگو با مسئولان شهرداری و شورای شهر دامغان و پاسخگویی برای پیگیری این مسئله، به نتیجه‌ای نرسید.

دامغان را به نام شخصیت‌های ادبی، علمی، ورزشی و فرهنگی مشهوری از جمله منوچهری دامغانی، علی معلم، حسن ذوالفقاری، دکتر ترابی و ... می‌شناسند و یقیناً مزین شدن معابر و مبلمان شهری شهری آن به اسامی این بزرگان، موجب تقویت هویت و داشته‌های فرهنگی شهروندان و به ویژه نسل جوان می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268701