مدیرگروه کلام پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:

رهبر انقلاب در «انسان 250 ساله» نگاهی کاربردی بر حیات ائمه (س) داشته‌اند

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۸
 
 
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، حجت‌الاسلام و المسلمین صفرعلی جبرئیلی مدیرگروه کلام پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، با اشاره به برخی از کتب مقام معظم رهبری گفت: در میان شخصیت‌های علمی در تاریخ اسلام، بدون هیچگونه تعصبی شخصیت علمی- پژوهشی مقام معظم رهبری جایگاه ویژه‌ای دارد.
 
جبرئیلی افزود: معظم‌له دارای چند عنوان کتاب کلیدی هستند؛ برای نمونه، در کتاب «انسان 250 ساله»، ایشان نگاه بسیار کاربردی بر حیات 250 سال عصر حضور ائمه (علیهم‌السلام) داشته‌اند. با وجود کارهای علمی فراوان در این زمینه، هیچ کتابی به اندازه کتاب انسان 250 ساله، به کارکردهای امامت نپرداخته و لازم است محققین به این کتاب مراجعه کند.
 
وی یکی دیگر از آثار ارزشمند رهبر انقلاب را کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن»  معرفی کرد و افزود: این اثرخواننده را به حرکت فکری وامی‌دارد و یکی از ویژگی‌های آن، پرداختن به الهیات اجتماعی است.
 
مدیرگروه کلام پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی یکی از ویژگی‌های آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای را آشنایی با شخصیت‌های علمی و فرهنگی برشمرد و تصریح کرد: اشراف مطالعاتی، از دیگر ویژگی‌های علمی معظم‌له به شمار می‌آید. طلاب علوم دینی در کنار فقه و اصول، باید با مباحث رشته‌‌های دیگر مانند فلسفه، تاریخ، تفسیر و... نیز آشنایی داشته باشند.
 
در پایان حجت‌الاسلام و المسلمین جبرئیلی انس با قرآن کریم یکی از دلایل توفیقات مقام معظم رهبری را برشمرد و بیان کرد: معظم‌له علاوه بر آثار علمی تولیدشده در کشور، به آثار علمی و کتب تدوین‌شده در جهان اسلام اشراف دارند که می‌تواند الگوی مناسبی برای همه قرار گیرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268883